Badania lekarskie co jaki czas?

Badania lekarskie kojarzą nam się przede wszystkim ze szpitalem i problemami zdrowotnymi. Jednak nie musi i nie powinno tak być! Badania lekarskie powinniśmy robić profilaktycznie i dobrze by było, aby weszło nam to w nawyk. Jakie jednak badania powinny być w naszym zainteresowaniu, gdzie je zrobić? I oczywiście ile kosztuje taka przyjemność? Dziś postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Badania lekarskie – prywatnie, czy państwowo?

Niestety nasza służba zdrowia nie finansuje profilaktycznych badań lekarskich na żądanie. Pozostaje nam jedynie skorzystanie z prywatnych firm zajmującymi się wykonywaniem takich usług. Na całe szczęście pakiet podstawowych badań lekarskich nie jest szczególnie drogi i powinien oscylować w granicach 200-300zł. W Interencie bez problemu znajdziecie najbliższy punkt, gdzie takie badania można wykonać. W standardzie badania powinny zawierać również komentarz lekarza. Upewnijcie się, że taka usługa jest i w waszym pakiecie badań.

badania lekarskie profilaktyka chorób krew cena pobranie
Badania lekarskie – Profilaktyka

Badania profilaktyczne są także obowiązkowe!

Trzeba pamiętać, że nasz pracodawca ma obowiązek wysyłać nas na cykliczne badania lekarskie. Wynika to bezpośrednio z Kodeksu Pracy, który to nakazuje wysyłanie pracowników na badania wstępne, okresowe i kontrolne. Zgodnie z przepisami wspomnianego Kodeksu Pracy pracodawca jest zobowiązany, aby wymagać od pracownika aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego, że pracownik nie ma żadnych przeciwwskazań do pracy.

Badania lekarskie – zrób to dla siebie.

Może pomyślisz, że badania lekarskie w czasie gdy czujesz się wyśmienicie, to zbędny wydatek. Pamiętaj jednak, że bardzo wiele chorób nie daje żadnych objawów w początkowym stadium. Wykonanie takich badań w niczym nie zaszkodzi, a może dużo pomóc i dać ci informację o twoim zdrowiu. Nie musi być to od razu kwestia chorób, ale chociażby diety. Co warto odstawić, a co dodać do swojego jadłospisu również podpowiedzą ci badania lekarskie.

Czy to z obowiązku, czy tylko i wyłącznie dla siebie to zawsze warto poddać się badaniom lekarskim. Pamiętaj również, aby zabrać na badania swoją rodzinę. Wydatek kilkuset złotych rocznie nie jest tak dużym obciążeniem, aby móc ryzykować własne zdrowie. Odpowiadając na tytułowe pytanie, jak często robić badania? Zależy to od ciebie, ale raz w roku byłoby optymalnie. Zrób sobie prezent na urodziny 🙂

badania lekarskie profilaktyczne cena gdzie zrobic kiedy
Zrób to dla siebie!

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.