Cellulit nie jest czymś trudnym do pokonania! Praktyczne porady.

Cellulit może sprawiać wiele problemów, więc nic dziwnego, że dużo osób szuka sprawdzonych sposobów na pozbycie się cellulitu. Jeżeli trafiliście na ten tekst to jesteście na dobrej drodze w walce z tą przykrą przypadłością. Zacznijmy więc walczyć z nim!

Cellulit a dieta

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, Twoja dieta może być odpowiednią metodą na pozbycie się tego nieproszonego gościa. Pamiętaj, aby spożywać dużo warzyw i owoców, bo to ich składniki wpływają korzystnie na naszą skórę. Szybkim i skutecznym sposobem na codzienną pielęgnację będzie koktajl z porcji owoców i warzyw.

Jeśli pijesz dużo herbaty, spróbuj przestawić się na zielone wersje albo na Yerba Mate. Zielona herbata jest pełna wspaniałych składników, które rozkładają tłuszcz w rezultacie czego nasz cellulit powinien zacząć znikać. Aby uzyskać bardziej skuteczny produkt, można również kupić kapsułki z zieloną herbatą.

Równie ważne jest nawodnienie organizmu, a więc przez cały czas należy pamiętać o przyjmowaniu wody, ale również zdrowej żywności. Dlaczego to takie ważne? Dzieje się tak dlatego, że wgłębienia cellulitu są łagodzone przez odpowiednie nawodnienie. To skuteczny i prosty sposób na walkę ze „skórką pomarańczy”. Jeżeli chodzi o spożywane posiłki to zdecydowanie unikaj fast-foodów.

Stres wzmaga cellulit!

Choć może to zabrzmieć zaskakująco, ograniczenie stresu może pomóc w zwalczaniu cellulitu. Dużo stresu może spowodować uwolnienie hormonu kortyzolu, a hormon ten może zwiększyć magazynowanie tłuszczu w organizmie. Możesz skutecznie zmniejszyć codzienny stres dzięki medytacji i praktyce jogi. Pomocne są również długie, kojące spacery.

Jeżeli chcesz pozbyć się cellulitowego problemu musisz pomyśleć o rzuceniu palenia. Palenie wpływa negatywnie na zdolność organizmu do właściwego radzenia sobie z toksynami, a to może prowadzić do zwiększenia efektu cellulitu.

cellulit domowe sposoby zwalaczania
cellulit domowe sposoby zwalczania

Co mogę zrobić z cellulitem?

Opal swoje ciało, aby zmniejszyć widoczność cellulitu. Przedmioty (w tym cellulit) będą wyglądać na mniejsze, jeśli są ciemniejsze. Niezależnie od tego, czy używasz balsamu do opalania czy sprayu, najpierw złuszcz skórę, używając peelingu do ciała, aby wygładzić powierzchnię skóry. Peeling kawowy również może pomóc w rozkładaniu tłuszczu przechowywanego pod skórą. Rozgrzej trochę kawy i użyj myjki, aby nałożyć je na cellulit. Owiń folią plastikową, aby utrzymać ciepło i pozostaw na minimum 10 minut.

Chirurgia plastyczna może być potencjalnym rozwiązaniem, ale dopiero po wyczerpaniu innych wysiłków. Jest to niebezpieczne i istnieje wiele bezpieczniejszych sposobów na zmniejszenie cellulitu. Operacja powinna być opcją, jeśli nic innego nie działa.

Zrozum, że pojawienie się cellulitu na ciele nie oznacza automatycznie, że ktoś nie jest w dobrej formie. Wiele kobiet ma cellulit, w tym celebrytów i niewiele można zrobić, aby go wyeliminować. Absolutnie nie czuj się z tego powodu nieatrakcyjna!

 

Latest Posts

Jak mieć zdrowe relacje z partnerem? Najlepsze wskazówki dla twojego związku

Zdrowe relacje z partnerem są czymś nad czym pracuje sie latami. Sama miałam z tym wiele problemów ale dzięki mojemu doswiadczeniu możesz uniknąć pomyłek.

Najlepsza rozrywka dla dzieci. Jak zająć dziecko gdy pracujesz z domu?

Rozrywka dla dzieci to niełatwe zadanie dla rodziców. Szczególnie, gdy pracujesz z domu. Zobacz nasze porady i najlepsze zabawy w 2020

Najtrudniejszy szlak w Tatrach, czyli Orla Perć

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Tatrach to wiecie, że chodzenie po górach jest wymagające i męczące. Może być też niebezpieczne, o czym przekonują nas statystyki...

Jakie prawa ma kobieta w ciąży?

Kobieta w ciąży ma szczególne prawa, a dziś porozmawiamy o tym jakie. Ciąża z pewnością jest wyjątkowym stanem dla każdej kobiety, ale również i...

najnowsze

Jak mieć zdrowe relacje z partnerem? Najlepsze wskazówki dla twojego związku

Zdrowe relacje z partnerem są czymś nad czym pracuje sie latami. Sama miałam z tym wiele problemów ale dzięki mojemu doswiadczeniu możesz uniknąć pomyłek.
Przeczytaj inne:
najszybszy-samolot-na-świecie
Najszybszy samolot świata w wojsku.

Najszybszy samolot świata jaki aktualnie znajduje się w służbie wojskowej to Lockheed SR-71 Blackbird.  Jest to samolot dalekiego zwiadu strategicznego i jednocześnie...

Zamknij