Co mogę zrobić w trakcie drzemki dziecka. Codzienna drzemka dziecka.

Obowiązki, które wykonujesz w trakcie drzemki twojego dziecka niekiedy wywołują mieszane emocje. Z jednej strony myślimy o odpoczynku, a z drugiej wydaje nam się że powinniśmy ten czas lepiej wykorzystać. Nic dziwnego, że rodzicami targają sprzeczne emocje.

Czujemy miłość, przywiązanie ale też zmęczenie i poczucie obowiązku. Każdy kto ma dziecko, z pewnością wie co mam na myśli. Pocieszę cię: witaj w klubie, nie jesteś sam.

Kiedy nasze dziecko śpi, najczęściej chcemy odpocząć. Jednak również chcemy zrobić wiele rzeczy, które zazwyczaj odkładamy. Myślimy o zrobieniu prania, obiadu, a może o nadgonieniu z paroma projektami? Drzemki zazwyczaj są krótkie, dlatego warto dobrze przemyśleć co faktycznie możemy w trakcie nich zrobić.

Co mogę zrobić w trakcie drzemki dziecka?

Kiedy masz małe dziecko w domu, wykonywanie obowiązków domowych może wydawać się niemożliwe. Pomiędzy karmieniem, zabawą, nauką i opieką nad dzieckiem, nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu na zajęcie się domem.

Ale na szczęście dla rodziców małych dzieci podczas drzemki istnieje możliwość zrobienia kilku rzeczy. Oto te, które  moim zdaniem możesz łatwo zaznaczyć na liście rzeczy do zrobienia, gdy twoje dziecko kolejny razem zdrzemnie się.

Twoje dziecko drzemie, a ty nadaj obowiązkom priorytet.

Gdy jesteś nowym rodzicem, nie ma zbyt wielu minut bez obecności dziecka. Ale gdy pojawi się te kilka minut w ciągu dnia, upewnij się, że jesteś przygotowany. Wcześniej spisz co musisz zrobić w pierwszej kolejności, aby móc powoli skreślać z listy kolejne pozycje.

W ciągu tygodnia napisz zadania, które musisz wykonać. Możesz do tego wykorzystać notatnik w telefonie lub w dowolną aplikację do tworzenia listy zadań. Ułóż je w kolejności pierwszeństwa, aby kiedy twoje dziecko przyszło na drzemkę, będziesz mógł zacząć od najważniejszych spraw. Ustalanie priorytetów pomaga stworzyć strukturę, więc nie musisz myśleć o tym, co należy zrobić. Po prostu sprawdzasz i zaczynasz.

Pracuj wydajnie – drzemki nie trwają długo.

Jeśli istnieją pewne zadania, które można łatwo wykonać jednocześnie lub które można wykonać w określonym czasie, zgrupuj je razem. Być może możesz wyczyścić podłogi podczas pracy pralki lub złożyć pranie podczas gdy kolejne już się suszy?

Istnieje wiele sposobów na usprawnienie swojej pracy. Nie oszukujmy się zajmowanie się domem to jest praca.  Dlatego właściwe przygotowanie jest najlepszą strategią. Jeśli wiesz, że chcesz osiągnąć pewne rzeczy w ciągu jednego dnia, zastanów się czy nie możesz części z nich przygotować wcześniej wieczorem.

co możesz zrobić w trakcie drzemki twojego dziecka
W trakcie drzemki twoego dziecka możesz wykonywać wiele zadań.

Wyeliminuj wszystko co cię może rozpraszać.

Jeśli próbujesz załatwić sprawę podczas drzemki, pamiętaj o wyłączeniu telewizora, wyciszeniu dzwonka telefonu i odłożeniu na bok wszystkiego, co mogłoby cię rozproszyć.

Jeśli skoncentrujesz się na zadaniu lub zadaniach przed sobą, możesz osiągnąć znacznie więcej, niż sobie wyobrażałeś!

Nasze telefony są głównymi winowajcami, jeśli chodzi o zakłócanie naszej koncentracji. Chociaż jest to trudne, staraj się trzymać z dala od mediów społecznościowych podczas prac domowych.

Jeśli chcesz wyciszyć aplikację lub włączyć w telefonie tryb samolotowy, zrób to! Możesz nawet zaplanować godziny w mediach społecznościowych w ciągu dnia, aby nie czuć się tak wyobcowanym.

Optymalizacja czasu podczas snu dziecka ma kluczowe znaczenie, aby być na bieżąco z pracą domową. Wypróbuj te wskazówki i koniecznie powiedz mi czy u ciebie też działają!

Czy twoje dziecko zdrzemnęło się? A może do niego dołączysz?

Nabierz nawyku robienia jednej rzeczy, która pomoże ci przejść od skupiania się na dziecku do skupiania się na tobie lub pracy. To musi być coś, co zajmuje stosunkowo krótko i trzyma cię w teraźniejszości.

Unikaj czynności, w których możesz się zgubić, takich jak sprawdzanie wiadomości e-mail lub oglądanie telewizji. Możesz usiąść i napić się kawy lub herbaty, gdy potrzebujesz chwili dla siebie. Wykonaj 10 minut jogi. Zapal ulubioną świecę i uprzątnij salon przez pięć minut, aby znów przypominał bardziej pokój dorosłych.

Cokolwiek to jest, staraj się być konsekwentny. To jest to, co zawsze robisz, aby spędzić czas tylko ze sobą.

Zarezerwuj sobie część czasu dla siebie.

Gdybyś był w biurze, nie uważałbyś za luksus przerwy na lunch. Uznałbyś to za prawo. Ustaw także takie prawo w swoim domu. Nie tylko zasługujesz na to, ale będziesz lepszym rodzicem, jeśli poświęcisz czas dla siebie.

Ustaw priorytet czasu na robienie tego, co chcesz. Medytuj, ćwicz, poczytaj książkę, oglądaj telewizję, weź prysznic, zadzwoń do przyjaciela lub śpij.

Od Ciebie zależy, czy wolisz najpierw poświęcić trochę czasu dla siebie, czy zrobić kilka rzeczy, a potem odpocząć.

Jeśli pracujesz w domu i nie możesz codziennie zdrzemnąć się, przynajmniej spraw, aby czas podczas drzemki dziecka był przyjemny. Spróbuj zaplanować dłuższe przerwy jeden lub dwa dni w tygodniu. Dbaj o siebie.

co możesz zrobić w trakcie drzemki twojego dziecka?
A może też się zdrzemniesz? To dobry pomysł na wykorzystanie drzemki twojego dziecka.

Zrób krótką listę rzeczy do zrobienia i ustaw limit czasu.

Zrób listę obowiązków (według ważności), które możesz z łatwością wykonać w połowie czasu drzemki twojego dziecka.

Jeśli twoje dzieci zwykle drzemią przez godzinę, napisz dwie lub trzy rzeczy, które możesz osiągnąć w 30 minut. Ustaw zegar na pół godziny i przestań działać, gdy zegar się wyłączy (jest to szczególnie ważne, jeśli zaplanujesz przerwę na drugą połowę drzemki). Pamiętaj, aby najpierw zająć się najważniejszym zadaniem i sprawdzić listę żebyś odczuł ulgę z zadań, które udało Ci się wykonać.

Wykonuj jedno zadanie na raz. Nie przemęczaj się.

Wielozadaniowość tak naprawdę nie jest taka dobra. Nie możemy skupić się na dwóch lub więcej rzeczach jednocześnie i wykonać je równie dobrze. To, co robimy, to przejście od myślenia o jednej rzeczy do myślenia o innej. Badania pokazują, że zmiana zadań nie jest najskuteczniejszym sposobem wykonywania pracy.

Podobnie jak w poprzednim przykładzie, sama wielokrotnie popełniałam ten błąd. Rozpoczynałam kilka rzeczy jednocześnie i miałam wrażenie, że dużo zrobię. Czułam, że dużo osiągam, ale naprawdę dużo zaczynałam. Kiedy mój czas się kończył, żadne zadanie nie było ukończone. Najlepiej wybrać zadanie i pracować nad nim, aż je skończysz.

Jeśli ktoś inny może to zrobić, pozwól mu na to. W trakcie drzemki twojego dziecka możesz poprosić o pomóc.

Możesz być zajęty pracą domową co sekundę, 24 godziny na dobę. Nie rób tego. Pozwól partnerowi ci pomóc. Każdego dnia masz dla siebie tak mało czasu, że błędem byłoby nie skorzystanie z czyjejś pomocy. Nie marnuj 15 minut na wynoszenie śmieci, gdy twój partner może to zrobić później.

Jeśli pracujesz w domu, pozwól swoim współpracownikom lub pracownikom robić rzeczy, których absolutnie nie musisz robić. Zgodnie z ogólną zasadą, jeśli ktoś kiedykolwiek powie: „Czy chcesz, żebym to zrobił?” Prawidłowa odpowiedź powinna brzmieć: „Tak!”

co możesz zrobić  trakcie drzemki swojego dziecka?
Wcześniejsze planowanie pozwoli ci na wykonanie wielu zdań w trakcie drzemki twojego dziecka.

Unikaj sprawdzania e-maili i mediów społecznościowych.

Internet to pożeracz czasu i energii. Jeśli chcesz sprawdzić pocztę e-mail lub media społecznościowe w celach zawodowych, sugeruję, abyś najpierw wykonał obowiązki domowe. Gdy minie czas, jaki przeznaczyłeś na obowiązki, resztę poświęć na media społecznościowe lub sprawdzanie poczty.

Osobiście uważam, że bycie w mediach społecznościowych nie jest tak relaksujące jak nam się może wydawać. Dlatego sugeruję, żebyś nie poświęcał na nie cały swój wolny czas podczas drzemki dziecka. Ale pozostawiam to tobie. W trakcie drzemki twojego dziecka możesz zrobić tak dużo jak zechcesz. Jednak to od ciebie zależy jakie to będą czynności.

Codzienna drzemka dziecka

Zauważyłam, że w dniach, w których stosuję się do własnego planu, czuję się lepiej. Ustalenie czasu pomaga mi się skupić. Wydajnie wykonuję trochę pracy, a potem nadrabiam zaległości w programach telewizyjnych przy filiżance gorącej kawy.

Oczywiście, w niektóre dni muszę przepracować całą drzemkę, ale potem nie czuję się winna, kiedy zdrzemnę się następnego. Chodzi o równowagę.

Czy twoje dziecko zdrzemnęło się? Użyj niani elektronicznej.

Kamerka z podglądem pozwala na uważne obserwowanie śpiącego dziecka podczas pracy w domu. Każdy ruch w trakcie drzemki twojego dziecka może być uchwycony zdalnie, zapewniając ci spokój.

Utwórz harmonogram, w którym zadania będą wykonywane grupowo. W trakcie drzemki twojego dziecka możesz wykonać kilka zadań.

Możesz czyścisz kuchnię w każdy poniedziałek, łazienki we wtorki lub robić pranie w każdą sobotę. Utwórz realistyczny harmonogram, który przypisuje zadanie lub pokój do każdego dnia. Zapisz cel czyszczenia każdego dnia w kalendarzu. Zaplanuj kilka dni, aby nadrobić zaległości. Możesz potrzebować ich posiadając malutkie dziecko w domu. Posiadanie planu pomoże ci być na bieżąco z obowiązkami domowymi.

Skoncentruj się na głównych obszarach.

Nowe dziecko w domu może oznaczać okres, w którym skupiasz się tylko na najważniejszych częściach domu. Skoncentruj się na utrzymaniu porządku w kuchni, łazience i salonie. Przechowuj zabawki w sypialniach i pokojach zabaw, aby nie były wszędzie. Nawet się nie zorientujesz aż zawładną całym domem.

Przygotuj proste i zdrowe posiłki i trzymaj je w zamrażarce.

W trakcie drzemki twojego dziecka możesz z łatwością odgrzać przygotowany wcześniej obiad. Zaopatrz się w pełnowymiarową zamrażarkę przed przybyciem dziecka lub spędzić jeden dzień w tygodniu przygotowując łatwe posiłki przez resztę tygodnia. Usprawnienie posiłków może uwolnić cię od codziennego gotowania i pozwoli spędzić jeszcze więcej czasu ze twoim dzieckiem.

Zadania które wykonasz, gdy dziecko drzemie. Jak ja to robię?

Poświęcenie czasu dla siebie, domu i dziecka nie jest zadaniem niemożliwym, o ile wcześniej organizujesz swój czas. Sekretem jest umiejętność planowania i pomiaru czasu oraz oczywiście ustalanie priorytetów. W ten sposób zazwyczaj udaje mi się wykonać większość moich założeń. Także, ja polecam zacząć planować!

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.