CO ZROBIĆ GDY DZIECKO WYMIOTUJE W SAMOCHODZIE. JAK PORADZIC SOBIE Z CHOROBĄ LOKOMOCYJNĄ U DZIECKA?

Zastanawiasz się co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? Zawroty głowy podczas podróży są u dzieci częstym problemem. Jak zapobiegać chorobie lokomocyjnej u dzieci? Dzisiaj podzielę się z wami moją sprawdzoną metodą na to jak walczyć z chorobą lokomocyjną.

W dzieciństwie jedną z najbardziej oczekiwanych chwil jest podróż, zwłaszcza podczas wakacji. Nadejście tej wakacyjnej podróży lub jakiejkolwiek krótkiej podróży konfrontuje nas z jedną z bardzo często występujących sytuacji, jaką są nudności. Wymioty podczas jazdy samochodem ma sporo dzieci.

Zawroty głowy podczas podróży u dzieci. Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie?

Zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców nie ma nic tak niewygodnego, jak radzenie sobie z zawrotami głowy podczas podróży.

Jeśli twoje dziecko jest podatne na chorobę lokomocyjną i wymioty podczas jazdy samochodem, samolotem lub łodzią, może mieć chorobę lokomocyjną. Nawet każda osoba dorosła może być podatna na tę chorobę. Dobra wiadomość jest taka, że ​​można ją leczyć.

Zawroty głowy podczas podróży u dzieci – choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna może pojawić się w każdym wieku i może w pewnym momencie dotknąć połowę wszystkich dzieci. Niezależnie od tego, czy dzieje się to w samochodzie, na łodzi, czy w samolocie, podstawowa przyczyna jest taka sama.

Oczy i ruch ucha wewnętrznego dziecka wykrywają ruch i przekazują tę informację do mózgu. Problemy zaczynają się pojawiać, gdy w informacji występuje niespójność, co powoduje niedopasowanie sensoryczne.

Na przykład, jeśli podczas startu dziecko ogląda telewizję w samolocie, jego uszy dostrzegają ruch, ale oczy widzą, że siedzi nieruchomo.

Kiedy postrzeganie tych sygnałów powoduje konflikty, kolidują one ze sobą i możesz zacząć odczuwać pocenie się, zawroty głowy, ból głowy. W niektórych przypadkach dochodzi do nudności, które mogą prowadzić do wymiotów.

co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie
Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? Poradnik.

Jak zapobiegać chorobie lokomocyjnej u dzieci? Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie?

Niektórym dzieciom przeszkadza prawie jakikolwiek ruch, podczas gdy inne mają szczęście i nigdy nie czują się źle podczas podróży.

Nie wiadomo na pewno dlaczego jedno dziecko ma mdłości podczas podróży, a inne nie.

Według specjalistów może to być związane ze zmianami anatomii ucha wewnętrznego dziecka. Lęk może również odgrywać ważną rolę. Dziecko jest bardziej narażone na złe samopoczucie podczas podróży, jeśli miało złe doświadczenia z poprzedniej podróży.

Co jest przyczyną choroby lokomocyjnej i nudności?

Objawy choroby lokomocyjnej u dzieci są często bardziej kłopotliwe niż cokolwiek innego. Jednak w niektórych przypadkach może to prowadzić do większego problemu. Gdy leki na mdłości nie działają zgodnie z oczekiwaniami lub nie są tolerowane, dziecko może wymiotować tak bardzo, że będzie odwodnione.

Ogólnie objawy choroby lokomocyjnej zaczynają pojawiać się we wczesnych latach i często ustępują, gdy dziecko staje się nastolatkiem.

Według specjalistów u dzieci i młodzieży mózg i leżące u jego podstaw układy wciąż się rozwijają, dlatego są bardziej podatne na zawroty głowy.

Zasadniczo uczucie zawrotów głowy rozwija się, gdy istnieje rozbierzność między tym, jak różne zmysły doświadczają ruchu.

Na przykład dziecko na tylnym siedzeniu samochodu jadącego po drodze o wielu zakrętach dostrzeże zakręty, ale równie dobrze może ich nie widzieć. Powodem może być niekorzystne umiejscowienie dziecka, tak że nie może widzieć przez okno.

Osoba, która ogląda film z wieloma poruszającymi się kamerami na jednym ekranie, zobaczy ruch oczu, nawet jeśli go fizycznie nie doświadcza.

Jeśli istnieje różnica między tym, co odczuwa ucho wewnętrzne, które odpowiada za równowagę, a tym, co czują oczy lub ciało, mogą pojawić się problemy. Możesz zacząć odczuwać zimny pot, zmęczenie, drażliwość, nudności, utratę apetytu i / lub wymioty.

Zawroty głowy podczas podróży u dzieci

No dobrze, no to co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? W pojazdach wiele osób zgłasza zawroty głowy, gdy siedzą na tylnym siedzeniu. Uważa się, że dzieje się tak, ponieważ nie ma wyraźnej wizji horyzontu. Zatem istnieje rozbierzność między tym, co jest odczuwane, a tym, co jest widziane.

W samolotach problemy te występują rzadziej, ponieważ ruch jest mniej widoczny. Może się to jednak zmienić, jeśli lot jest burzliwy i występują turbulencje.

Tam, gdzie oprócz ruchu kołyszesz się, na przykład na łodziach, niektórzy ludzie po prostu nie tolerują podróży. Przykładowo, mój mąż niemalże zawsze źle się czuje na łódkach, pomimo że przebywa na nich dość często.

Specjaliści wskazują, że nie ma jednej, podstawowej przyczyny, która sugerowałaby, które dziecko będzie podatne na te problemy podczas podróży. Informują również, że nie wiadomo, czy choroba lokomocyjna występuje (czy nie) w rodzinach. Dodatkowo fakt, że jest ona tak powszechna, utrudnia stwierdzenie tego jednoznacznie.

To, czy dziecko ma zawroty głowy, zależy od kilku czynników, takich jak trasa, która zostanie wybrana podczas podróży czy czas trwania podróży. Miejsce w samochodzie, w którym musisz usiąść, jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na twoją percepcję wzrokową.

Klasyczne problemy to wyprzedzanie, które wymaga częstych zmian pasów, krętych dróg z wieloma zakrętami lub przerywanego ruchu.

co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie
Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? Skorzystaj ze środków farmakologicznych.

Zawroty głowy podczas podróży u dzieci – jak zapobiegać objawom?

Przed wyjazdem zwróć uwagę na to, co dziecko je lub pije. Unikaj ciężkich, tłustych lub słodkich potraw. Taka metoda może pomóc, jeśli twoje dziecko ma skłonność do nudności podczas podróży. Jednak niektóre dzieci czują się chore, jeśli podróżują na czczo.

Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? Może lepiej jest dać dziecku lekką i miękką przekąskę lub jedzenie oraz zabrać ze sobą słone ciasteczka do samochodu. Zachęć dziecko do częstych łyków wody zamiast pić dużo na raz.

Ze względów bezpieczeństwa dzieci powinny siedzieć na tylnym siedzeniu samochodu, ale to, co rekompensujesz w zakresie bezpieczeństwa, wiąże się z większym prawdopodobieństwem dyskomfortu ruchowego.

Pomocne może być umieszczenie dziecka na środkowym tylnym siedzeniu, gdzie może ono wyglądać przez okno przednie. Oczywiście jeśli jest wystarczająco duży, aby siedzieć przodem do kierunku jazdy.

Zawroty głowy w samolocie i na łodzi

W samolocie siedzenie obok skrzydła może zmniejszyć zawroty głowy, ponieważ zauważany jest mniejszy ruch. Natomiast na łodzi rozsądnie jest pozostać blisko środka łodzi. W obu przypadkach jest większa stabilność, a zatem mniejszy ruch, na środku statku lub samolotu niż na krańcach.

Niektóre dzieci uważają, że czytanie, granie w gry wideo lub oglądanie filmu może powodować mdłości. Prawdopodobnie z powodu dodatkowej stymulacji sensorycznej związanej z ruchem lub pojawieniem się ruchu.

Uwzględnienie wszystkich tych kroków może nie zapobiec wymiotom, ale może sprawić, że sytuacja będzie mniej kłopotliwa.

Dlatego w przypadku podróży samochodem lub autobusem wskazane jest zabranie plastikowych toreb, mokrych chusteczek i dodatkowego zestawu odzieży na wypadek wymiotów.

Jeśli to możliwe, zaplanuj podróż samochodem tak, aby pokrywała się z czasem drzemki dziecka, ponieważ wskazówki wizualne nie są wysyłane do mózgu, gdy osoba śpi.

Podróżowanie po zmroku to kolejna inteligentna strategia, ponieważ eliminuje większość wskazówek wizualnych. W przeciwnym razie najlepszym rozwiązaniem będzie wyjazd bardzo wcześnie rano, co zwiększy twoje szanse na uniknięcie ruchu.

Naturalne leczenie choroby lokomocyjnej

Istnieją leki dostępne bez recepty, za pomocą których można leczyć zawroty głowy lub im zapobiegać. Jednak lekarze lub farmaceuci najlepiej nadają się do przepisywania lub sugerowania leków, a także wymaganej dawki. Dlatego w pierszej kolejności skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Z tego powodu wymienię tylko najczęściej stosowane naturalne zabiegi.

Imbir wydaje się działać, zmniejszając ruchy mięśniowych ścian żołądka. Imbirowa herbata przed podróżą sprawi, że poczujesz ulgę podczas podróży. Istnieją preparaty w formie wyciągu z imbira, które można przyjmować do trzech razy dziennie.

Pamiętaj, aby skonsultować się z pediatrą, czy jest to odpowiednie dla twojego dziecka. Zrób to na wypadek, gdybyś wolał użyć ekstraktu z imbiru.

Aromaterapia pomaga w chorobie lokomocyjnej

Aromaterapia: Zapachy takie jak mięta lub lawenda mogą być skuteczne jako środki przeciw nudnościom.

Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie?
Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? Spróbu naturalnych środków.

Akupresura: opaski morskie i inne marki opasek na rękę do akupresury są niedrogimi, mało ryzykownymi lekami na zawroty głowy. Badania skuteczności interwencji akupresurowych w zapobieganiu chorobie lokomocyjnej nie wykazują wyraźnej korzyści. Niektórzy ludzie odczuwają wyraźną ulgę od akupresury, podczas gdy inni nie odczuwają żadnej ulgi. Więc jeśli to działa dla ciebie lub twojego dziecka, zrób to.

Domowe środki na zawroty głowy podczas podróży u dzieci

Gdy tylko dziecko zacznie chorować, poproś go, aby zamknął oczy lub znalazł miejsce w oddali, aby się na nim skupić. Jesto to dużo lepsze od patrzenia na rzeczy w pobliżu.

Głębokie oddychanie może szybko złagodzić zawroty głowy. Śpiew to świetny sposób na głębokie oddychanie dziecka. Spróbuj zaśpiewać piosenkę ze swoim dzieckiem. Przynajmniej pozbędziesz się mdłości.

Jeśli zawroty głowy będą się utrzymywać, pozwól dziecku położyć się i połóż na jego czoło zimną szmatkę.

Naucz swoje dziecko rozpoznawania objawów choroby lokomocyjnej i zachęć je, aby poinformowało cię jak najszybciej. Małe dzieci już w wieku 2 lub 3 lat poinformują, kiedy będą chore.

Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? Dobrze jest porozmawiać o tym z wyprzedzeniem i zachęcić dzieci, aby opowiedziały o tym, gdy tylko poczują się chore.

Jeśli to możliwe, unikaj leków, które powodują lub pogarszają chorobę lokomocyjną. Wiele leków wywołujących nudności to antybiotyki i środki przeciwbólowe.

Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? Jak poradzić sobie z chorobą lokomocyjną u dzieci? Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy zmieniają się ich ciała, czy to dlatego, że stają się wystarczająco duże, aby widzieć przez okno lub siedzieć na przednim siedzeniu, choroba lokomocyjna wydaje się poprawiać wraz z wiekiem dzieci.

Co zrobić gdy dziecko wymiotuje w samochodzie? Gdy twoje dzieci rosną, wskazane jest, aby posadzić je tam, gdzie nie mogą widzieć bezpośrednio przez okno. Daj im lekki posiłek bez tłuszczu, utrzymuj nawodnienie, biorąc wodę małymi łykami.

Dobrym pomysłem jest rozproszenie uwagi podczas podróży poprzez śpiewanie lub słuchanie muzyki. Podczas podróży rób sobie przerwy, aby wysiąść z samochodu i odrobinę się przejść.

Chociaż istnieją leki, za pomocą których można kontrolować pojawienie się objawów, zaleca się, aby pediatra przepisał odpowiednie leki. Unikaj samoleczenia.

Powiedz mi, czy sam miałeś takie problemy? Jakie są twoje sposoby na walkę z zawrotami głowy podczas podróży u dzieci?

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.