Denga, Malaria i inni, czyli groźne choroby tropikalne.

Choroby tropikalne to realne zagrożenia dla każdego turysty wybierającego się w rejon Azji oraz popularnej Tajlandii. Jednym z takich bardzo dużych zagrożeń jest wirus Dengi, czyli Gorączki Krwotocznej. Dziś chciałabym poruszyć właśnie temat chorób tropikalnych, na które może zachorować dosłownie każdy odwiedzający potencjalnie ryzykowne miejsca.

Denga, wirusy i komary.

Jak już pisaliśmy wcześniej, komary przenoszą groźne dla ludzi wirusy, które powodują liczne choroby. I również w przypadku Dengi winny za zarażenie jest komar. Dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka oraz zabezpieczenie się przed ewentualnym ugryzieniem komara. Denga jest choroba wirusową, która ma kilka odmian. Co warto wiedzieć po przejściu zakażenia jednym typem, stajemy się na niego odporni. Jednak każde kolejne zachorowanie zazwyczaj jest groźniejsze w skutkach. O tym jak wyglądał przebieg choroby oraz pobyt w szpitalu w Tajlandii możecie przeczytać w tym artykule: denga i szpital w Tajlandii. Muszę przyznać, że lektura zszokowała mnie jeżeli chodzi o koszt hospitalizacji oraz leczenia dengi. Kwota była niebagatelna!

Co jeszcze może mnie spotkać?

Jak już wcześniej wspomniałam, komary przenoszą nie tylko wirusa Dengi, ale dużo innych, niebezpiecznych dla człowieka chorób. Wirus Ziki, który dla dorosłego człowiek jest właściwie niegroźny, może spustoszyć organizm nienarodzonego dziecka! O tym za co dokładnie możemy winić komary, pisaliśmy już w tym tekście: „Komary przenoszą groźne dla ludzi choroby?” i gorąco polecam przeczytanie. Pamiętajcie, że zabezpieczanie się przed pogryzieniem przez komary to nie tylko ochrona przed swędzeniem, ale również realna ochrona naszego życia i zdrowia!

Co z ubezpieczeniem?

Denga, Malaria, czy inne taki choroby wymagają leczenia w szpitalu, co zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami. Jeżeli mi przyszłoby zapłacić 10 tys złotych za leczenie na wakacjach, to głowa rozbolałaby mnie jeszcze bardziej. Ubezpieczenie podróżne jest po prostu konieczne i nie możecie bagatelizować tej sprawy w czasie  swoich przygotowań. O tym jak wybrać dobre ubezpieczenie na wakacje, jeszcze napiszemy. Tym czasem pozostańcie zdrowi i wypoczywajcie na w pełni zasłużonych wakacjach, czy też urlopie!

Latest Posts

Jak mieć zdrowe relacje z partnerem? Najlepsze wskazówki dla twojego związku

Zdrowe relacje z partnerem są czymś nad czym pracuje sie latami. Sama miałam z tym wiele problemów ale dzięki mojemu doswiadczeniu możesz uniknąć pomyłek.

Najlepsza rozrywka dla dzieci. Jak zająć dziecko gdy pracujesz z domu?

Rozrywka dla dzieci to niełatwe zadanie dla rodziców. Szczególnie, gdy pracujesz z domu. Zobacz nasze porady i najlepsze zabawy w 2020

Najtrudniejszy szlak w Tatrach, czyli Orla Perć

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Tatrach to wiecie, że chodzenie po górach jest wymagające i męczące. Może być też niebezpieczne, o czym przekonują nas statystyki...

Jakie prawa ma kobieta w ciąży?

Kobieta w ciąży ma szczególne prawa, a dziś porozmawiamy o tym jakie. Ciąża z pewnością jest wyjątkowym stanem dla każdej kobiety, ale również i...

najnowsze

Jak mieć zdrowe relacje z partnerem? Najlepsze wskazówki dla twojego związku

Zdrowe relacje z partnerem są czymś nad czym pracuje sie latami. Sama miałam z tym wiele problemów ale dzięki mojemu doswiadczeniu możesz uniknąć pomyłek.
Przeczytaj inne:
najlepsze-gry-komputerowe
Najlepsze gry komputerowe wszech czasów.

Najlepsze gry komputerowe - to stwierdzenie z automatu trąci brakiem obiektywizmu. To co dla mnie będzie najlepszą grą, wcale nie...

Zamknij