Denga, Malaria i inni, czyli groźne choroby tropikalne.

Denga, Malaria i inni, czyli groźne choroby tropikalne.
5 głosów 3

Choroby tropikalne to realne zagrożenia dla każdego turysty wybierającego się w rejon Azji oraz popularnej Tajlandii. Jednym z takich bardzo dużych zagrożeń jest wirus Dengi, czyli Gorączki Krwotocznej. Dziś chciałabym poruszyć właśnie temat chorób tropikalnych, na które może zachorować dosłownie każdy odwiedzający potencjalnie ryzykowne miejsca.

Denga, wirusy i komary.

Jak już pisaliśmy wcześniej, komary przenoszą groźne dla ludzi wirusy, które powodują liczne choroby. I również w przypadku Dengi winny za zarażenie jest komar. Dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka oraz zabezpieczenie się przed ewentualnym ugryzieniem komara. Denga jest choroba wirusową, która ma kilka odmian. Co warto wiedzieć po przejściu zakażenia jednym typem, stajemy się na niego odporni. Jednak każde kolejne zachorowanie zazwyczaj jest groźniejsze w skutkach. O tym jak wyglądał przebieg choroby oraz pobyt w szpitalu w Tajlandii możecie przeczytać w tym artykule: denga i szpital w Tajlandii. Muszę przyznać, że lektura zszokowała mnie jeżeli chodzi o koszt hospitalizacji oraz leczenia dengi. Kwota była niebagatelna!

Co jeszcze może mnie spotkać?

Jak już wcześniej wspomniałam, komary przenoszą nie tylko wirusa Dengi, ale dużo innych, niebezpiecznych dla człowieka chorób. Wirus Ziki, który dla dorosłego człowiek jest właściwie niegroźny, może spustoszyć organizm nienarodzonego dziecka! O tym za co dokładnie możemy winić komary, pisaliśmy już w tym tekście: „Komary przenoszą groźne dla ludzi choroby?” i gorąco polecam przeczytanie. Pamiętajcie, że zabezpieczanie się przed pogryzieniem przez komary to nie tylko ochrona przed swędzeniem, ale również realna ochrona naszego życia i zdrowia!

Co z ubezpieczeniem?

Denga, Malaria, czy inne taki choroby wymagają leczenia w szpitalu, co zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami. Jeżeli mi przyszłoby zapłacić 10 tys złotych za leczenie na wakacjach, to głowa rozbolałaby mnie jeszcze bardziej. Ubezpieczenie podróżne jest po prostu konieczne i nie możecie bagatelizować tej sprawy w czasie  swoich przygotowań. O tym jak wybrać dobre ubezpieczenie na wakacje, jeszcze napiszemy. Tym czasem pozostańcie zdrowi i wypoczywajcie na w pełni zasłużonych wakacjach, czy też urlopie!

Kwiatek

Witam Cię serdecznie! Mam na imię Anna, ale wszyscy mówią na mnie Kwiatek. ? Na naszej stronie ✅ hakowo.pl znajdziesz moje teksty dotyczące mody ? oraz zdrowia ?. Gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z moim dorobkiem. ➡ KWIATEK – wszystkie teksty. Papap ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
maseczki na twarz opinie ceny recenzje porady uzywac jak cena tanio
Maseczki na twarz – domowe spa.

Maseczki na twarz są łatwym i niedrogim sposobem na wzmocnienie skóry i jednocześnie są wspaniałym sposobem na relaks. W każdym

Zamknij