Dieta cud – czyli jaka dieta?

Dieta cud. Każdy z nas by chciał, aby taka istniała. Niestety czegoś takiego nie ma, albo inaczej mówiąc każda dieta przyniesie cudowne efekty o ile będziemy się jej rygorystycznie trzymać! Najczęściej to właśnie tu leży problem z dietami. Po prostu udajemy, że na diecie jesteśmy, a tak naprawdę oszukujemy samych siebie. Pomówmy o dietach i ich wpływie na nasze zdrowie.

Dieta cud – czyli co dokładnie?

Na każdym kroku, czy to przeglądając kolorowe pisma, czy też oglądając telewizję, możemy znaleźć rewelacyjne diety. Gazety wręcz prześcigają się w proponowaniu metod na zrzucenie paru kilogramów. Każda z nich ma być w 100% skuteczna i zupełnie bezpieczna dla zdrowia. Tak niestety nie jest. Określenie „jestem na diecie” w pierwszej kolejności kojarzy się nam z jak najbardziej zdrowym postępowaniem, jednak może to być bardzo niebezpieczna pułapka. Dieta powinna być zrównoważona, bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze i zdecydowanie pozbawiona jakichkolwiek niebezpiecznych dla zdrowia metod. W końcu ryzykowanie zdrowia dla szybszych efektów nie jest mądrym sposobem na dietę. Dieta cud? Tak, ale z głową.

dieta cud tłuszcz cholesterol lekarz lekarska dietetyk cena zobacz opinie
Z tego trzeba będzie zrezygnować | dieta cud

Jak wybrać dietę?

Pamiętajmy o jednym – dieta wiąże się najczęściej z diametralną zmianą nawyków żywieniowych. Nie powinno być to przeprowadzone bez konsultacji ze specjalistą. Zacznij więc od wykonania profilaktycznych badań lekarskich, aby wykluczyć choroby. Jeżeli jednak okaże się, że jesteśmy chorzy to dietę odkładamy na drugi plan, a zajmujemy się leczeniem. Badania będą też ważną wskazówką jak powinna wyglądać nasza dieta. Czy zależy nam na obniżeniu cholesterolu, a może walczymy z nadmiarem tłuszczu? Zacznij od wykonaniu badań.

dieta cud jak wybrac lekarza dietetyka odchudzanie skuteczne szybkie oponie porady
Warzywa to klucz do diety | dieta cud

Dieta cud z internetu, czy od dietetyka?

Jak już wspomniałam przepisy na dietę cud znajdziesz dosłownie wszędzie. Czy warto odwiedzić dietetyka, czy wystarczy to co znajdziemy w Internecie? Ja jestem zwolenniczką korzystania z usług osób mądrzejszych ode mnie. Niestety, ale czytając w Internecie opisy diet, czasem wątpię w kompetencje autora. Nawet jeżeli znaleźliśmy sobie dietę, która do nas przemawia to jak najbardziej warto odwiedzić lekarza lub dietetyka i porozmawiać o naszych planach, czy oczekiwaniach. Może się okazać, że to co działa na innych nie będzie działać na nas. W najlepszym przypadku po prostu stracimy czas, ale możemy równie dobrze sobie zaszkodzić źle dobraną dietą.

Nie odkładaj na później dbania o swoje zdrowie. Zainteresuj się wprowadzeniem diety do swojego jadłospisu. I mam nadzieję, że będzie to dieta cud 😉

Dla rozluźnienia zapraszam do obejrzenia monologu kabarety Ani Mru Mru właśnie na temat diety:

Latest Posts

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć

Kuchenka gazowa czy indukcyjna. Która jest dla Ciebie najlepsza?

Zastanawiasz się jaką kuchenkę wybrać? Czy powinieneś wybrać kuchenkę gazową, czy indukcyjną? Przeczytaj moje porady na temat tego co jest lepsze.

1 sierpnia: Dzień Karmienia Piersią. Czy znasz te ciekawostki?

Karmienie piersią jest niesamowite pod wieloma względami. Mleko matki nazywane jest "płynnym złotem". 1 sierpnia obchodzimy dzień karmienia piersią.

Skoki rozwojowe u niemowląt w ciągu pierwszego roku

Jakie są skoki rozwojowe u niemowląt w pierwszym roku? Dla mnie była to nowość, której nie znałam wychowując swoje dzieci. Teraz wiem jakie to przydatne.

najnowsze

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć