Jak możesz pomóc matce swojego dziecka? Wskazówki dla nowych tatusiów.

Wskazówki dla nowych tatusiów: Czy wiesz, jak pomóc matce swojego dziecka po ciąży? Pisanie tego tekstu wprawia mnie w nastrój wręcz nostalgiczny. Przypominają mi się pierwsze miesiące naszych dzieci. Pomoc mojego męża, szczególnie przy pierwszym dziecko była nieoceniona. Co ja bym bez niego zrobiła?

Muszę to podkreślić, miałam naprawdę dużo szczęścia. Od pierwszego momentu, gdy wiedziałam się, że jestem w ciąży z moim pierwszym dzieckiem, zawsze towarzyszyło mi bardzo wsparcie. Mogłam liczyć na pomoc męża w każdej niemalże sprawie.

Po urodzeniu moja mama została przez chwilę, aby nas wspierać (z naszym pierwszym dzieckiem). Ale chcę podkreślić troskę i uwagę, którą obdarzył mnie mój mąż. Jeżeli czytasz to oczekując na swoje dziecko, może to co napiszę będzie dobrym pretekstem do rozmowy z twoim partnerem? Może cię to odrobinę zainspiruje.

Jak możesz pomóc matce swojego dziecka? Wskazówki dla nowych tatusiów.

Mój mąż był bardzo uważny i dbał o szczegóły. Chociaż był to nasz pierwszy raz jako rodzice, edukował się i starał się nauczyć wielu rzeczy, aby sprostać nowym obowiązkom. Był naprawdę zaangażowany na każdym etapie ciąży i rozwiązania.

cJeszcze kilka lat temu nie istniały żadne narzędzia technologiczne, które mogłyby pomóc nowym rodzicom przygotować się do swojej roli. Obecnie jest bardzo łatwo znaleźć odpowiednie informacje i dlatego jest dużo łatwiej wyedukować się w tym temacie. Jeżeli jesteś partnerem, który chce wspierać swoją żonę, to tym bardziej zapraszam cię do dalszej lektury.

Chciałbym poznać Twoją opinię na ten temat, jakie masz wątpliwości i jakie są Twoje oczekiwania dotyczące rodzicielstwa.

jak możesz pomóc matce swojego dziecka
Zastanawiasz się jak możesz pomóć matce swojego dziecka?

Jak możesz pomóc matce swojego dziecka?

Wielu rodziców obmyśla solidny haromonogram dla nowego dziecka. Planuje w nim kolejność czynności, które codziennie trzeba będzie przy dziecku wykonać. Przyszli rodzice planują nawet czas jaki powinna taka czynność zająć.

Często również ustalają tury, kiedy który rodzic wstaje w nocy i czym się zajmuje. Osobiście znam parę, która ustaliła godzinowy rozkład nocnych karmień i w środku nocy kłócili się czyja jest teraz kolej.

Ale rodzice nie mogą po prostu narzucić dzieciom harmonogramu i mieć nadzieję, że się uda. Sztuką jest czekanie, aż dziecko ustanowi własną rutynę snu, jedzenia i aktywności. Dlatego ten czas może być wyjątkowo trudny dla osób, które maja tendencje do planowania wszystkiego.

Ustalić harmonogram?

Zwykle mają pierwsze próby ustalenia własnego rytmu dnia około 3 miesiąca swojego życia. Potem, miesiąc później zmienią to. Okej, i to normalne. Rodzice powinni jedynie podążać za przykładem swoich dzieci i dostosowywać się do harmonogramu dziecka.

Wraz z tym ogólnym harmonogramem rodzice powinni opracować rytuał snu nocnego, który przygotuje dziecko do łóżka. Chociaż brakuje im zębów, rutyna może obejmować masaż dziąseł, czytanie książeczki lub dwóch i piosenkę.

Dzieci powinny być kładzione do łóżka podczas snu, ale nie powinny być odkładane, aby mogły nauczyć się uspokajać. Dziecko zapłakane w końcu zaśnie ale nie jest to dobra metoda.

Zawiń swoje dziecko jak burrito – jak możesz pomóc matce swojego dziecka?

Każdy spostrzegawczy rodzic prawdopodobnie zauważył, jak sprytnie pielęgniarki na oddziale położniczym zamieniły twoje dziecko w coś, co wyglądało jak opakowanie burrito ze śliczną, wystającą z góry głową.

Miękka pielucha czy otulacz jest bardzo pocieszający dla noworodka. Nacisk na ich ciała przypomina macicę i zapobiega ich budzeniu się lub drapaniu rękami i palcami, które w tym momencie mają własne plany.

Nie ma potrzeby kupowania specjalnych pieluch z tkaniny. Wprawny rodzic może poradzić sobie ze zwykłą pieluchą tetrową. Zawijanie to czteroetapowy proces, którego opanowanie zajmuje trochę czasu, ale ostatecznie warto.

Śmierdząca sprawa

Pierwsze zmiany pieluszki przez tatę mogą być dosłownie kłopotliwe. Jest tak, ponieważ pierwsze kupki, które dziecko wydali nie przypominają tych przeciętnego dorosłego.

Zapewniam jednak, że pierwsze czarne stolce smółkowe są całkowicie normalne. A gdy dziecko dorośnie, jego pieluszka będzie zawierać tęczę kolorów i faktur. Szczególnie w ciągu pierwszych kilku miesięcy…

jak możesz pomóc matce swojego dziecka
Spędź czas z dzieckiem, a mama niech w tym czasie odpocznie.

Jedyny raz, kiedy naprawdę musisz się martwić, to jeśli widzisz krew w pieluszce.

Wskazówki dla tatusiów – sen jest wszystkim

Zastanawiasz się jak możesz pomóc matce swojego dziecka? Już podpowiadam. Przez pierwsze pięć miesięcy dziecko będzie wymagało od 16 do 20 godzin snu na 24 godziny. Ale rodzice muszą pomóc im uczyć się w dzień i w nocy. Dziecko będzie wymagało 24 godzinnej opieki. To wyczerpujące.

Rodzice powinni również wiedzieć, że dzieci aktywnie śpią w przyspieszonym 20-minutowym cyklu. To może powodować, że będą poruszać się i wydawać dźwięki średnio co pół godziny.

Ważne jest, aby zwalczyć chęć ich zebrania z łóżeczka. Prawdopodobnie zorientujesz się i odłożysz je ponownie za którymś „fałszywym alarmem”. Łóżeczka powinny być wolne od koców, ochraniaczy na szczebelki lub wypchanych zwierząt. Samo prześcieradło na materacu w zupełności wystarczy tak małemu dziecku.

Dzieci powinny być ubrane w ciepłe, wygodne ubrania, ale nie luźne. Rodzice powinni również zwalczyć potrzebę zasypiania z dzieckiem na piersi. To ważne wskazówki dla ojców.

Wiele dzieci zmarło po tym, jak ojciec przypadkowo przewrócił się na dziecko podczas snu na kanapie lub gdy dziecko zostało uwięzione i uduszone pod poduszkami.

Dlatego pomóż mamie zawalczyć o zdrowy sen waszego dziecka. Niech to będzie wasz wspólny cel. Jeżeli mama będzie zbyt zmęczona żeby odłożyć dziecko, zrób to za nią.

Jedzenie to wydarzenie rodzinne

W pierwszych miesiącach dziecka inwestuje się w piersi lub butelki. Chociaż mleko matki jest zalecane przez co najmniej pół roku, niektóre kobiety nie są w stanie karmić piersią i stosować tej mieszanki. Nikt nie powinien czuć się z tego powodu winny.

W rzeczywistości nawet wielu lekarzy powie, że do 2 lat musisz karmić piersią. Dlaczego zdania są tak rozbieżne? No cóż, ile osób tyle opinii. Sama karmiłam dzieci prawie dwa lata i nie żałuje. Dzieci mają silny układ odpornościowy i żadnych alergii.

Jednak, jeżeli tobie nie będzie to dane to nie rób sobie wyrzutów. Szczęśliwa mama jest lepszym prezentem dla dziecka, od sfrustrowanej walczącej o laktację.

Jako partner poczytaj o mleku z piersi i laktacji. Dowiedz się jakie problemy mogą wystąpić i porozmawiaj szczerze z partnerką jakie plany ona ma w tym temacie. Wspieraj ją niezależnie jaka sytuacja będzie.

Jak pomóc po ciąży?

Czy możesz pomóc matce swojego dziecka? Oczywiście! W czasie karmienia piersią, zwłaszcza jeśli jest to wcześnie rano, należy uważać, aby nie zasnąć podczas karmienia. Może dojść do wypadku.

Ojcowie mogą zapewnić komfort, pomagając w rozwiązywaniu problemów, badaniach i przekąskach podczas karmienia piersią.

Kiedy nadejdzie czas na użycie butelki, rodzice powinni pamiętać o kilku rzeczach. Kiedy nadejdzie czas dla nich w nocy: przyćmione światła, cisza, spokój i odbicie po mleku.

Wydobywanie gazów, które nagromadziły się w dziecku podczas picia z butelki mogą być kłopotliwe. Jeśli nie zostanie to zrobione, istnieje ryzyko, że podczas snu dziecko może zakrztusić się odbitym pokarmem. Pamiętaj więc, że zanim zaczniesz karmić piersią i / lub butelką, zawsze odbijaj swoje dziecko.

Kiedy dzieci płaczą- Jak możesz pomóc matce swojego dziecka w takiej sytuacji?

Płacz dziecka jest niepokojący, ponieważ ewolucja tak to sobie zaplanowała. Jest to alarm, ale nie zawsze oznacza to samo. Niektórzy uważają, że płacz dziecka może być nawet rozszyfrowany. To może i jest prawda. Jako mama zazwyczaj potrafiłam rozpoznać przyczynę po odgłosie płaczu dziecka.

Niezależnie od tego, czy rodzic zdecyduje się tłumaczyć płacz dziecka, istnieje kilka sposobów na powstrzymanie płaczu.

Rodzice mogą trzymać dziecko w ramionach, tak aby kładziono je na brzuchu lub na boku. Długie i ciche dźwięki mogą również działać, ponieważ jest to zasadniczo biały szum. Kołysanie lub drżenie może stworzyć spokój, ale niektóre dzieci może to drażnić. Jednak nie przejmuj się, twoje dziecko szybko ci to zasygnalizuje.

Niezależnie od tego, jak je nosicie, twoje ciało będzie potrzebowało czasu na regenerację. A karmienie piersią jest jedynym zajęciem dla dzieci zarezerwowanym tylko dla matek.

Ojcowie mogą kąpać dzieci, zmieniać pieluchy i bawić się z dziecmi. Zazwyczaj wychodzi im to dużo lepiej od mam, które z natury są dużo ostrożniejsze. Dzięki takiej pomocy, mam może odpocząć chwilę od swoich obowiązków.

Jak możesz pomóc matce swojego dziecka
Sen jest najlepszym lekarstwem. Nie tylko dla dziecka ale też dla rodziców.

Czasami musisz zachować spokój i być tym, który panuje nad sytuacją

Przyjaciele i rodzina bez wątpienia chętnie poznają twoje nowe dziecko. Jednak powinieneś być tym, który powie „nie” gdy będziecie tego potrzebować. To tata powinien być tym, który będzie trzymać się tego stanowiska, ponieważ jaką mamę będą tobą targać różne emocje.

Jeśli ty i twoja matka jesteście zbyt zmęczeni lub po prostu nie jesteście przygotowani na przyjęcie gości, możecie (grzecznie) wyrzucić gości. Zrozumieją to, a mama z pewnością z chęcią pobędzie tylko w waszym towarzystwie.

Twoja kolej

Może się to wydawać oczywiste, ale oto nieoceniona rada dla nowego ojca: nigdy nie pytaj wyczerpanej nowej matki: „Co na obiad?” Zamiast tego spróbuj: „Hej, co chcesz na obiad?” Jak możesz pomóc matce swojego dziecka? Ugotuj lub nawet zamów jedzenie.

Rodzicielstwo jest czymś więcej niż pracą na pełen etat przez pierwsze kilka tygodni. Oznacza to, że ​​część pracy domowej mamy będzie się kumulować. Więc przejmij kontrolę nad naczyniami, ubraniami, kurzem, cokolwiek trzeba, kiedy tylko możesz.

Wskazówki dla ojców – nie bądź męczennikiem

Nawet bohaterowie domowi czasem potrzebują pomocy, więc przyjmuj pomoc, ilekroć jest oferowana.

Pozwól przyjaciołom gotować lub przynieść posiłek. Pozwól przyjacielowi wstawić swoje pranie, pozwól siostrze zmienić pieluchę lub pozwól im zabrać dziecko na spacer. Co najważniejsze, nigdy nie odrzucaj możliwości drzemki.

Raduj się pierwszymi umiejętnościami swojego dziecka

Wielu rodziców może nie czuć, że dziecko robi coś szczególnie interesującego przez pierwsze pięć miesięcy. Jednak tak wiele dzieje się na początku!

Rodzice, którzy wchodzą w interakcje  z dzieckiem w tym ważnym dla nich okresie, dają swoim dzieciom niesamowity prezent.

Jednym z najlepszych sposobów zapewnienia dalszego rozwoju mózgu dziecka jest po prostu mówienie. Rozmawiaj ze swoim dzieckiem i opowiadaj mu wszystko co robisz.

Rodzice mogą rozmawiać o tym, co dzieje się w domu, nazywając zapachy, kolory i przedmioty. Możecie używać śmiesznych głosów i różnych emocji.

W tym czasie należy również czytać dzieciom. To wielki krok w kierunku umiejętności czytania i pisania, nawet jeśli na początku dzieci tylko pożerają kartonową książkę.

Jak pomóc po ciąży? Seks

Spokojnie, zrelaksuj się … to się wydarzy. Ogólna zasada jest taka, że ​​rozpoczęcie od nowa jest bezpieczne po sześciu tygodniach od porodu. Jednak może minąć więcej czasu, zanim wszyscy będą w lepszym nastroju. Uspokój się. Bądź łagodny. Bądź romantyczny i używaj dużo lubrykantów.

Jak możesz pomóc matce swojego dziecka? Wskazówki dla nowych tatusiów. Podsumowuje

To są moje wskazówki dla wszystkich młodych rodziców. Musisz pamiętać, że nowa matka będzie zmęczona i będzie potrzebować pomocy. Nie zapomnij o tym i postaraj się jej jak najbardziej pomóc. To sprawi, że twój związek będzie bardzo dobry.

Jeżeli ten artykuł pomógł ci w jakikolwiek sposób, podziel się tym w komentarzu.

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.