Jak urządzić pokój dla dziecka – moje wskazówki.

Jak urządzić pokój dla dziecka? Stworzenie miejsca do zabawy i rozwoju dla twojego malucha może i powinno być przyjemnością. Jednak, może to być również wyzwanie. Urządzenie pięknego i funkcjonalnego pokoju dla dziecka nie jest prostą sprawą. Jeżeli dodamy do tego fakt, że to twoje pierwsze dziecko to mamy jeszcze trudniej.

Mój przegląd pokoi dziecięcych i porad dotyczących dekoracji napisałam tak, aby pomóc ci zidentyfikować bieżące i przyszłe potrzeby twojego dziecka. Wszystko powinno być na tyle spójne aby pozwalać dziecku na odnalezienie tak ważnej równowagi między praktycznością a pięknem.

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Niezależnie od tego, czy zaczynasz od zera, czy chcesz ulepszyć istniejącą przestrzeń, na pewno znajdziesz tutaj dużą dawkę inspiracji!

Projektowanie i dekorowanie pokoju dziecięcego to proces, który nieuchronnie wydobywa z nas nasze dziecięce fantazje: możliwość stworzenia pokoju, który by nam się podobał, gdy sami byliśmy dziećmi. Marzyło ci się łóżko księżniczki? Teraz z pewnością zaczniesz takiego szukać dla swojego dziecka.

Musisz urządzić pokój dla dziecka? Jesteś szczęściarzem!

Jednak wyruszenie w tę podróż, pełną pasków, gwiazdek, neonów i pasteli, wymaga pewnej powściągliwości. Powinniśmy starać się uniknąć przesady, aby nie pluć sobie w brodę, że zwyczajnie przesadziliśmy.

Mam dużo wskazówek jak urządzić pokój dla dziecka. Wiele pięknych i ciekawych zainteresowań , które nasze dzieci mają można z powodzeniem wykorzystać podczas dekoracji pokoju dziecięcego.

Potrzebujesz porady? Już ci pomagam!

Miejmy jednak z tylu głowy, że zachcianka z wczoraj, niekoniecznie może się dziecku podobać za miesiąc czy dwa. Tylko dlatego, że chcieli wczoraj pokoju w stylu Świnki Pepey, nie oznacza, że ​​za da lata nadal będą taki chcieli.

najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dla dziecka
Pokój dla dziecka powinien pełnić wiele funkcji – być sypialnią ale też pokojem do zabaw i nauki.

Bądź otwarty na pomysły i sugestie, ale jeśli projektujesz pokój na dłużej, miej oko na przyszłość.

Pokój dziecka powinien spełniać wiele celów: być pokojem zabaw, sypialnią i sanktuarium. Jednak jego najważniejszą funkcją jest zapewnienie dziecku (niezależnie od jego wieku) miejsca komfortu i bezpieczeństwa, aby mógł odpocząć po całym dniu wrażeń.

Bez względu na ograniczenia budżetowe i przestrzenne, oto kilka wskazówek, które pomogą ci zaprojektować i udekorować wspaniałą przestrzeń, w której twoje dziecko może się dobrze rozwijać.

Nie komplikuj – najlepsze wskazówki jak urządzić pokój da dziecka.

Jeśli chodzi o pokoje dziecięce, mniej znaczy z reguły więcej. Utrzymując prosty wystrój i wyposażenie na minimalnym poziomie, stworzysz więcej miejsca do zabawy. Jednocześnie zapewnisz neutralne płótno, które można łatwo zaktualizować wraz z rozwojem dziecka.

Zapewnij dużo otwartej przestrzeni na podłodze. Łóżko na podłodze w ramie domu (typu Montessori) służy również jako plac zabaw, a otwarta półka pozwala ulubionym zabawkom służyć jako urocze akcesoria.

Stwórz przyjazne środowisko – najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dla dziecka.

Chcesz stworzyć przestrzeń dla dzieci? Wyobraź sobie, że masz znowu niecały metr wzrostu. Zastanów się jak powinien być zaprojektowany pokój abyś mógł do wszystkiego sięgnąć i czuć się swobodnie.

 Jasny pokój dziecięcy inspirowany Boho.

Zgodzisz się chyba, że wygodne łóżko podłogowe oraz stół i krzesła wielkości kufla stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych mebli.

Niskie przegrody, otwarte półki i łatwo dostępne haki zachęcają do odpowiedzialności i niezależnej zabawy. Twoje dziecko będzie z łatwością sięgać do ulubionych zabawek, zamiast wołać cię o pomoc przy każdej zmianie zabawki.

Wyobrażając siebie na miejscu swojego malucha, możesz łatwo stworzyć przestrzeń tak samo funkcjonalną, jak i uroczą.

Skoncentruj się na zabawie – najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dla dziecka.

Aby stworzyć pokój, który twoje maleństwo, pokocha spróbuj skupić się na tym, co lubi robić najbardziej: czyli się bawić! Dzięki huśtawce, przestrzeni do gry w piłkę i fikuśnemu łóżku w kształcie domu ta słodka atmosfera podkreśla zabawę bez poświęcania stylu.

Zastanawiasz się czy dodać zabawny element do swojego projektu? To świetny pomysł. Rozważ ścianę z tablicą lub łatwą do uaktualnienia galerię sztuki, w której twoje dziecko może wywieszać swoje ulubione dzieła.

Wbudowana ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia piętrowa lub zawieszona siatka na suficie to również świetne opcje. Takie przedmioty zachęcają do zabawy i pomagające spalić całą tę dodatkową energię przed snem.

Wskazówki dotyczące dekorowania – dodaj trochę magii.

Dzieci widzą świat inaczej niż dorośli. Wszędzie wokół dzięki swojej wyobraźni dodają odrobinę magii do codziennego życia. Moją wskazówką na uzyskanie magicznego nastroju jest dodanie niedrogich lampek które, świecą w ciemności.

Możesz znaleźć je w różnych kształtach, od klasycznych kulek, lampionek po gwiazdki, samoloty czy konkretne postaci z bajek. Taka dekoracja kosztuje niewiele, a z pewnością będzie cieszyć oko.

Więc śmiało! Dodaj coś uroczego! Możesz być zaskoczony tym, jaki efekt uzyskasz. Z błyszczącymi wróżkami, kolorowymi flagami cyrkowymi i uroczym motywem gwiazdy możesz odmienić pokoj swojego dziecka.

Posprzątaj w szafie, a uzyskasz więcej miejsca. – najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dla dziecka.

Od zabawek, gier i książek po zmieniające się ubrania w różnych rozmiarach, dzieci mają wiele rzeczy. Potrzebujesz pomocy w pokonywaniu bałaganu?

W pierwszej kolejności, zrób porządek w szafie. Sprawdź czy nie ma w niej rzeczy niepotrzebnych lub za małych ubrań. Dzięki tak prostemu trikowi możesz łatwo uzyskać więcej miejsca do przechowywania.

Haki do zawieszania na ścianie, szyny na książki, schowki pod łóżkiem i meble z wbudowanym schowkiem to świetne opcje i mogą podwoić przestrzeń do przechowywania.

Zainstalowanie drugiej szyny w szafie dziecka jest również łatwym sposobem na zwiększenie jego możliwości przechowywania. Tak proste wskazówki pozwolą Ci lepiej urządzić pokój dla dziecka.

Stwórz własne dzieło sztuki – najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dla dziecka.

najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dziecka
Większe dzieci chętnie pomogą w dekoracji łasnego pokoju. Zachęć je do tego.

Aby uzyskać efektowne dzieło sztuki, możesz powiększyć ulubione zdjęcie w sklepie lub u fotografa (upewnij się, że ma ono standardowe wymiary ramek), a następnie dopasuj je na jednolite sekcje i ramki. Będzie to miły, osobisty akcent w pokoju dziecka.

Dobierz odpowiedni kolor ścian.

Wybierz relaksujący kolor ścian, taki jak na przykład lawenda czy szarość, który daje pomieszczeniu poczucie spokoju. Miękki niebieski to również relaksujący odcień.

Wskazówki dotyczące dekorowania – stwórz przestrzeń dla dziecka do nauki.

Jeśli to możliwe, daj dzieciom także własną przestrzeń „biurową”. Powinien to być osobny obszar, w którym mogą odrobić lekcje, z dala od telewizji i innych rozrywek. Weź to pod uwagę urządzając pokój dla dziecka.

Stwórz przytulny kącik do czytania – najlepsze wskazówki, jak urządzić pokój dla dziecka.

Stwórz przytulne miejsce na wspólny czas na czytanie: regał pełen ulubionych książek, dobre oświetlenie i miejsca do siedzenia. Może dodasz też poduszki żeby było wygodniej?

Dobierz ładne pojemniki do przechowywania.

Kto powiedział, że pojemniki do przechowywania powinny być nudne i trzeba kupować tylko te, które znajdziesz w sklepie? Możesz pomalować stare metalowe puszki do przechowywania kredek i użyć drewniane pudełka do zabawek.

Nadaj nowe znaczenie terminowi „galeria sztuki”.

Zawieś sznurek od ściany do ściany, aby w inteligentny i niedrogi sposób eksponować arcydzieła dziecka. Obrazki mogą być wymieniane, dzięki czemu dziecko samo może wybierać co zawiśnie na ścianie. Galeria sztuki będzie dobrym pomysłem na urządzenie pokoju dla dziecka.

Nie zapomnij o przyborach do malowania, wycinania i tworzenia. – najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dla dziecka.

Przechowuj przybory razem ze wszystkimi materiałami potrzebnymi dzieciom do tworzenia sztuki lub projektów szkolnych: kartki, pędzle, markery, kredki, klej itp.

Wykorzystaj inteligentne przechowywanie w pokoju dziecka.

Skorzystaj ze wszystkich możliwości przechowywania, takich jak łóżko z wbudowanymi kabinami i wyjmowanymi pojemnikami. Nawet stołki mogą mieć tajną kryjówkę!

Ponownie przemyśl wieszak na ubrania- może mieć inne zastosowanie.

Pomyśl nieszablonowo, jeśli chodzi o wieszak ścienny. Może się on sprawdzić  jako wieszak na artykuły artystyczne, sprzęt do zabawy i do rozwijania rolki papieru.

Wskazówki dotyczące dekorowania – odpowiednie oświetlenie.

Znaczenie oświetlenia nigdy nie powinno być bagatelizowane przy dekorowaniu pokoju dziecięcego. Bajkowe światła pomagają stworzyć przytulną atmosferę, odpowiednie żarówki tworzą ciepło.

Również oświetlenie punktowe nad lub obok łóżek pomaga zachęcać do czytania. Natomiast klosze sufitowe skupiają uwagę w pomieszczeniu.

Zasypianie w bajkowym oświetleniu lub miękki blask przyjaznej  lampy daje nam bardzo potrzebną ciszę. Zwiększa również komfort dla tych dzieci, którzy wciąż trochę boją się ciemności.

Miękkie meble – najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dla dziecka.

Dywaniki, zasłony, poduszki i pościel dają możliwość wprowadzenia wzorów, kolorów i faktur do pokoju dziecięcego w stosunkowo niedrogi sposób.

Baldachim owinięty wokół głowy łóżka zapewnia bezpieczeństwo i dodaje pokoju przyjaznej atmosfery. Kontrastująca kolorowa i wzorzysta pościel to fajny akcent, a miękki dywanik z długim włosiem zapewnia ciepło i teksturę małym stopom.

jak urządzić pokój dla dziecka
Niektóre dodatki możesz wykonać samemu.

Meble, które mają wiele zastosowań – najlepsze wskazówki jak urządzić pokój dla dziecka.

Zastanów się jaki mebel, może mieć podwójne zastosowanie. Taka postawa przy projektowaniu pokoju dziecięcego jest bardzo rozsądne. Komoda może być zarówno stolikiem do przewijania niemowlęta i powrócić do swojego pierwotnego przeznaczenia, gdy pieluchy będą już należeć do przeszłości.

Jeśli nie chcesz, aby pokój dziecka był pełen zabawek i ogólnego bałaganu, łóżko z wyjmowanymi szufladami są doskonałym pomysłem.

Wskazówki dotyczące urządzania pokoju dla dziecka – sufity.

Sufity to bardzo niedoceniane obszary w sypialni. Często pozostawiamy go nagiego, z wyjątkiem lampy lub dwóch. Natomiast sufit oferuje możliwość odważnego ruchu, w którym błędy nie mają znaczenia tak samo, jak te popełniane na podłodze lub ścianach.

Uwolnij swoje fantazje i wymyśl cos oryginalnego. Może wzór nieba albo naklejki gwiazd czy planet? Opcji są setki.

Najlepsze wskazówki, jak urządzić pokój dla dziecka. Podsumowanie.

Funkcjonalność, praktyczność, kolor i sztuka to niektóre z kluczowych słów, które odgrywają podstawową rolę podczas dekoracji pokoju dziecka.

Polecam spojrzeć na pokój dziecka z perspektywy dziecka. Zastanów się jak ty wyobrażałeś sobie swój pokój i zastanów się czy coś z tego możesz zastosować w pokoju swojego dziecka?

Przy niewielkim budżecie można wprowadzić wielkie innowacje w tej niezwykłej przestrzeni dla naszych dzieci. Wygląd pokoju dziecka to połączenie kreatywności i praktyczności. Jeżeli uda ci się zastosować te obie cechy to stworzysz pokój idealny.

Jeżeli dobrnąłeś do końca, to prawdopodobnie urządzanie pokoju dziecka jest jeszcze przed tobą. Daj znać, czy masz inne pomysły na pokój dla dziecka. Sama chętnie skorzystam z waszych wskazówek, w końcu pokoje zmieniają się wraz z wiekiem dzieci.

Latest Posts

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć

Kuchenka gazowa czy indukcyjna. Która jest dla Ciebie najlepsza?

Zastanawiasz się jaką kuchenkę wybrać? Czy powinieneś wybrać kuchenkę gazową, czy indukcyjną? Przeczytaj moje porady na temat tego co jest lepsze.

1 sierpnia: Dzień Karmienia Piersią. Czy znasz te ciekawostki?

Karmienie piersią jest niesamowite pod wieloma względami. Mleko matki nazywane jest "płynnym złotem". 1 sierpnia obchodzimy dzień karmienia piersią.

Skoki rozwojowe u niemowląt w ciągu pierwszego roku

Jakie są skoki rozwojowe u niemowląt w pierwszym roku? Dla mnie była to nowość, której nie znałam wychowując swoje dzieci. Teraz wiem jakie to przydatne.

najnowsze

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć