JAK WYKORZYSTAĆ PALETY? MEBLE Z PALET- POMYSŁY NA DIY.

Zastanawiasz się jak wykorzystać palety? Szukasz pomysłu na meble z palet? Chcesz przekształcić zwykłą paletę w coś wyjątkowego? W takim razie dobrze trafiłaś. Zobacz co możesz wyczarować z palet.

Paleta jest zwyczajna i wyjątkowa zarazem. Rzadko wymaga dużego nakładu pracy, co czyni ją dość uniwersalnym materiałem. Sama wykonałam już kilka projektów i czuję się bardzo dobrze pracując z tym drewnem.

Dla mnie jest to dobra podstawa, która może dostosować się do tego, co naprawdę chcę robić. Wymagane jest niewielkie doświadczenie w stolarstwie. Wystarczy chęć do zrobienia czegoś co sobie zaplanujesz i odpowiednie narzędzia.

Meble z palet – pomysły na DIY. Jak wykorzystać palety?

Zastanawiasz się co zrobić z zalegającymi paletami? A może szukasz taniego sposobu na to jak wykorzystać palety w swoim nowym projekcie? Zacznijmy od podstaw. Palety są ciekawym i niedrogim sposobem na stworzenie tętniącego życiem domu i ogrodu.

Skoro czytasz ten artykuł, to z pewnością się ze mną zgodzisz z tym stwierdzeniem. Dzięki paletom możesz uzyskać tradycyjny styl, nadającym prawdziwie nowoczesny rustykalny wygląd.

Dostępne dla każdego, kto jest zmotywowany do uzyskania materiałów chociażby na ulicy czy w markecie budowlanym. Większość projektów wymaga tylko narzędzi, które już masz pod ręką.

Za pomocą niewiele więcej niż łomu, młotka, gwoździ, wiertarki i piły możesz zbudować większość tych projektów palet DIY. Większość powinna zająć ci nie więcej niż jeden do dwóch dni. Brzmi zachęcająco?

Jak wykorzystać palety? Moje propozycje.

Możesz zbudować ściany z palet, sofy, stojaki na napoje, zegary i wiele, wiele innych rzeczy. Jedynym minusem jest fakt, że musisz się na coś zdecydować. Wybór jest tak duży, że z pewności będziesz miała z tym problem. Dlatego zacznij od jednego mebla, a później… zobaczysz jak cię to wcignie. Więc zabierz się do pracy!

Ściana z desek

jak wykorzystać palety?
Zastanawiasz się jak wykorzystać palety? Może stworzysz podobną ścianę z palet? A może będzie to idealne miejsce na trzymanie roślin w ogrodzie?

Taka ściana z palet stanowi świetny akcent, wprowadzający do pomieszczenia odrobinę tekstury i charakteru, zarazem nie kosztując dużo. Możesz ją również wykorzystać na balkonie czy w ogrodzie.

Aby rozpocząć pracę z tym projektem, musisz zacząć od znalezienia odpowiednich palet. Im bardziej zużyte i rozbite, tym lepiej!

Potrzebne jest dokładnie 11 palet o wymiarach 3,3 m x 2,5 m oraz listew, które te palety będą utrzymywać.

Po doklejeniu i oszlifowaniu listew czas przygotować ścianę do montażu. Przymocuj cienkie sklejki do ściany, mocując je śrubami do drewna bezpośrednio do słupków.

Umieść pierwszą listwę na samej górze, pośrodku ściany. Za pomocą wiertarki przykręć każdy koniec listwy do ściany za pomocą dwóch lub trzech śrub.

Powtarzaj, pracując od środka do zewnątrz. Tym sposobem storzysz podporę dla palet, które dokręcisz później.

Z powodu nierówności drewna na paletach nie wszystkie części będą idealnie do siebie pasować. Postaraj się wyrównać przestrzenie najlepiej jak potrafisz.

Palety przymocuj do listew w dowolnym miejscu. Pobaw się przestrzenią.

Aby uniknąć przypadkowych luk w obszarach problematycznych, po prostu pomaluj palety, zanim przymocujesz je, aby ukryć luki. Rezultaty są idealne, obiecuję.

Mapa świata z drewnianymi paletami. Meble z palet.

Jak jeszcze możesz wykorzystać palety? Czy masz pustą ścianę w domu lub biurze? Jeżeli tak, to mapa świata z palet może być idealnym projektem do samodzielnego wykonania.

Wykonany z drewnianej palety pomysł na majsterkowanie jest szczególnie świetny dla mniej doświadczonych majsterkowiczów. Przy tym projekcie nie potrzeba zbyt wielu narzędzi. Nawet początkująca osoba poradzi sobie z tym zadaniem.

Potrzebne będą: kielnia, młotek, łom, piła, gwoździe, kalka, taśma, ołówek stolarski, temperówka, lateksowa farba wewnętrzna, gruby pędzel, drobny pędzel i darmowa mapa świata online .

Jak to zrobić? Pomysły na DIY.

 • Oddziel deski palety młotkiem i łomem (uwaga: starsze palety łatwiej rozdzielić).
 • Wyrównaj deski w wybranej konfiguracji – możesz stworzyć z nich dowolny kształt.
 • Wybierz pożądany rozmiar i dotnij jeżeli będzie to potrzebne. Staraj się to robić estetycznie.
 • Połącz za pomocą gwoździ wszystkie deski (użyłam 3 – jeden na środku, dwa na krawędziach)
 • Wydrukuj odpowiedni rozmiar mapy świata. Możesz również kupić gotowa mapę i dopasować do niej rozmiar desek. Mapy jednak nie wykrzystasz w tym projekcie, więc zastanów się czy nie lepiej ją wydrukować.
 • Rozłóż mapę na deskach w wybranym miejscu. Ja ułożyłam ją na samym środku.
 • Odciśnij kształty kontynentów przykładając ołówek do mapy. Przysciskaj mocno, aby kształt był widoczny na deskach z palet.
 • Poruszaj się zgodnie z liniami pociągnięcia ołówkiem na deskach. Odciśnięte linie pomaluj czarnym markerem aby były widoczne.
 • Używając wybranej farby, pokoloruj wszystkie kontynenty, pozostawiając widoczne krawędzie.
 • Dokonaj niezbędnych poprawek.

Ogród z palet – pomysł na zmianę twojej przestrzeni.

Czy chcesz, aby przestrzeń zewnętrzna była nieco bardziej użyteczna, ale nie masz wielu metrów kwadratowych do dyspozycji? Skorzystaj z wykonania pionowego ogrodu z drewnianych palet. Jest to bardzo prosty sposób, który może odmienić twoją przestrzeń.

Jak wykorzystać palety? Możesz to zrobić za mniej niż myślisz i w mniej niż godzinę ukończ ten projekt. Uzyskasz niesamowity drewniany projekt ogrodowy z paletami, który możesz wykonać samodzielnie.

Potrzebujesz tylko małej palety (można ją znaleźć za darmo), papieru ściernego, puszki farby, wsporników L, śrub do drewna / pokładu, różnych doniczek z terakoty i roślin.

Przygotuj drewno, szlifując je bardzo dobrze, a następnie pomaluj.

Za pomocą wsporników L przykleiłam paletę do drewnianej ściany balkonu. Dokładne ustawienie go w pionie pozwoli ci zoptymalizować przestrzeń.

Na koniec umieść swoje ulubione doniczki na kwiaty, rośliny ozdobne lub te do celów kulinarnych. Wykorzystaj zioła, które możesz później używać w trakcie gotowania.

Powieś swoje ulubione kubki! Jak wykorzystać palety w odpowiedni sposób.

Osobiście jest to jeden z projektów, który najbardziej mi się podobał. I myślę, że to także doskonały prezent dla kogś bliskiego.

To kolejny świetny pomysł na oszczędność miejsca. Jeśli nie masz dużo szafy lub miejsca do przechowywania, skorzystaj z pionowej przestrzeni w kuchni. Dzięki temu projektowi możesz stworzyć mebel z palet. Zawiesisz filiżanki na nowostworzonym przez siebie uchwycie.

Łatwy do samodzielnego wykonania projekt stworzony z palet, który możesz ukończyć w ciągu jednego dnia. Do przygotowania drewna użyjesz piły tarczowej i papieru ściernego. Do pomalowania słowa (np. Kawy) lub wzoru możesz użyć szablonu i pędzla gąbkowego.

Paletę przetnij na pół.

Dodaj haczyki, aby zawiesić swoje ulubione kubki. I gotowe!

jak wykorzystać palety
Jest mnóśtwo sposóbów na to jak wykorzystać palety. Meble z palet, to jeden z nich.

Meble paletowe – stolik kawowy z kółkami

Ponieważ chciałam dwóch poziomów tego samego stołu, użyłam dwóch palet na stół i jednego na części zamienne.

Umieściłam dwie palety na sobie. Oczywiście, będąc paletami nie możemy sie spodziewać, że będą idealne.Musimy uzupełnić brakujące miejsca zapasowymi deskami z trzeciej palety, a ewentualne nierówności wyrównać.

Po zmontowaniu całego stołu wyciągnąłam praktyczną szlifierkę ręczną i zaczęłam szlifować (ziarnistość od 80 do 100 do 150 do 220). Możecie użyć też paperu ściernego ale oznacza to dużo więcej pracy. Dużo, dużo, dużo szlifowania.

Po tym, jak wszystkie elementy były gładkie, nałożyłam uszczelniacz na wszystko (góra, dół, boki, wewnątrz i na zewnątrz). Po wyschnięciu sprawdziłam wszystkie obszary i ponownie nałożyłam uszczelniacz.

Dzień później delikatnie przeszlifowałam i wyczyściłam wszystkie elementy oraz pomalowałam dwie warstwy białej farby.

Kiedy wszystkie kawałki były suche, położyłam stół i przybiłam wszystkie palety gwoździami. Po zmontowaniu ponownie użyłam szlifierki ręcznej, aby zetrzeć krawędzie. Następnie wykończyłam wszystko lakierem aby zabezpieczyć odpowiednio drewno.

Przed założeniem kół musiałam przymocować dwie dodatkowe deski na dole, aby wzmocnić obszar, w którym będą się poruszać koła. Uważaj, ponieważ drewno pokładu może być bardzo kruche.

Kiedy wszystko było zmontowane, postarzone i suche, nałożyłam lekką warstwę nieżółknącego lakieru na wszystkie części.

Nie jest to najbardziej ekologiczny produkt, ale potrzebowałam czegoś, co z czasem nie zżółknie. Zależało mi aby lakier wytrzymał duże użycie. Pamietajmy, że codziennie używa się stolika do kawy (czyli: podpórka na nogi, spożywanie wiele produktów spożywczych, pilot do telewizora, podpórka do laptopa, itp.).

Pomysł na ręcznie wykonane meble. Jak wykorzystać palety?

Wiszące łóżko

Czego będziesz potrzebować:

 •      2 palety
 •      Drewno 61 cm x 1,20 m
 •      Uderz
 •      Śruba skrzydełkowa
 •      Piła
 •      Miarka
 •      Lina
 •      Materac lub poduszka (używam standardowego podwójnego materaca)
 •      2-3 winylowe pokrowce na materace

Jak to zrobić? Pomysły na to jak wykorzystać palety.

Zmierz rozmiar materaca lub poduszki, którą umieszczasz na palecie, i oblicz ile palet będziesz musiała użyć, aby umieścić materac. Ja użyłam 2 palet i dodałam dodatkowe części na środku, aby uzyskać odpowiednią długość.

Pamiętaj o przestrzeni potrzebnej na linę na końcach.

Wsuń 61 cm x 1,20 m przez wnętrze palet, po jednym na każdej wewnętrznej krawędzi palety i jeden przez środek.

Przykręć 61 cm x 1,20 m do boków i środka palety.

W razie potrzeby dodaj dodatkowe deski z innej palety do głównego elementu, dodaj dwie deski z innej palety.

Wytnij wszystko co wystaje i nie pasuje do kształtu.

Wywierć otwory w czterech rogach palety, zarówno w górnej, jak i dolnej płycie palety. Upewnij się, że otwór jest wystarczająco duży, aby lina mogła przejść.

Przeciągnij linę przez otwór, upewniając się, że lina przebiega pod platformą i ma wymiary około 61 cm x 1,20 m. Dobrze.

Jak wykorzystać palety?
Masz nadmiar palet? A moze zainspirowało cię jakieś zdjęcie? Bez znaczenia jest powód, ważne że chcesz wykonać meble z palet.

Bezpiecznie przywiąż linę do drzewa.

Otocz materac pokrowcami winylowymi. Umieść na huśtawce. I gotowe!

Jak wykorzystać palety? Meble z palet – pomysły na diy. Podsumowanie.

Korzystanie z palet jest jednym z najtańszych i najbardziej wszechstronnych sposobów na odnowienie przestrzeni. Meble paletowe pozwalają nadać rustykalny akcent w kuchni, w pokoju, w biurze i w ogrodzie.

Nie wymaga większej wiedzy w zakresie stolarki i można go wykorzystać do przygotowania tego, co chcesz. Znajdziesz miliony inspiracji na to jak wykonać meble z palet. Jeżeli któryś z moich przypadł cie do gustu, napisz w komentarzu jak ci poszło. A moze już masz doświadczenie z meblami paletowymi? Jeszcze lepiej!

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.