Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Muszę wam zdradzić, że bardzo lubię, tak jak mój mąż, malować nasz dom. To niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń, zastosować trendy, poruszyć wyobraźnię. Przy tym możemy bawić się jak dorosłe dzieci i użyć swojej kreatywności.

Malując swój dom samodzielnie lub zatrudniając kogoś do tego, należy najpierw rozważyć przestrzeń, którą chcesz stworzyć.

Na przykład nie zaleca się używania w pokoju dziecięcym koloru czerwonego lub jasnożółtego. Może to sprawić, że dziecko będzie wyjątkowo niespokojne i zwiększy jego chęć do jedzenia (nie bez powodu McDonald’s miał taką kolorystykę przez długi czas).

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu?

Tutaj będziesz się opierał w dużej mierze na psychologii koloru, w którą wpoprowadzę Cię, abyś poprawnie wybrał to, czego chcesz. Ważną wskazówką jest również wybór palety kolorów, zgodnie z któreą można harmonijnie łączyć kilka kolorów.

Na koniec rada … skup się na świetle i podłodze. Co mam przez to na myśli? Jeśli masz bardzo jasną podłogę i dużo światła wpada do tego pomieszczenia, jasny kolor zapewni lepsze oświetlenie, a ciemny będzie miał lepszy kontrast.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojedo domu? Może neutralne odcienie?

Przy okazji, opowiedz mi trochę o swoich doświadczeniach z malowaniem domu? Możesz napisać to w komentarzach, a ja z ogromną chęcią to później przeczytam.

Jak malować dom – psychologia kolorów

Pomaluj dom na czerwono

Znaczenie koloru czerwonego wiąże się z emocjami, pasją, niebezpieczeństwem, energią i działaniem.

Być może zauważyłeś, że niektóre marki używają czerwonego koloru do guzików lub opakowań jako sposobu na wyróżnienie się na półce.

W psychologii kolorów czerwony jest najbardziej intensywnym kolorem. A więc może wywołać najsilniejsze emocje. Czerwony może również wywołać zagrożenie, więc używaj go oszczędnie.

Pomaluj dom na pomarańczowo – Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu.

Pomarańczowy reprezentuje kreatywność, przygodę, entuzjazm, sukces i równowagę. Kolor ten dodaje trochę radości do każdego obrazu czy pomieszczenia.

Ci, którzy lubią pomarańczę, są przyjaźni i dogadują się ze wszystkimi. Pomarańcza pobudza apetyt i może dodać pikanterii do jadalni.

Pomaluj dom na żółto – Jak dobrać kolor.

W psychologii kolorów kolor żółty obraca się wokół słońca. Wywołuje uczucie szczęścia, pozytywności, optymizmu i przywołuje wspomnienie lata. Ma on jednak również inne skojarzenia, takie jak, oszustwo i ostrzeżenie.

Ci, którzy lubią żółty, lubią nowości i nowoczesność. Bladożółty kolor może nadać pomieszczeniu słoneczny efekt, nie przytłaczając go.

Pomaluj dom na różowo

Różowy to popularny kolor dla marek, które są przeznaczone głównie dla kobiet. W psychologii koloru znaczenie koloru różowego obraca się wokół kobiecości, radości, niedojrzałości i bezwarunkowej miłości.

W porównaniu do czerwieni różowy to spokojniejszy kolor, który dobrze sprawdzi się w sypialni.

Pomaluj dom na zielono

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Może zielony? Zieleń jest bardzo związana z naturą i pieniędzmi. Wzrost, płodność, zdrowie i hojność to tylko niektóre z pozytywnych znaczeń tego koloru.

Ci, którzy lubią zieleń wierzą w równowagę, stabilność i wytrwałość. Dodaj energii do pomieszczenia, malując go na zielono.

jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu
Zielony jest doskonałym kolorem. Będzie pasować do wielu pomieszczeń | Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu?

Pomaluj dom na niebiesko

Znaczenie koloru niebieskiego jest ściśle związane z morzem i niebem. Stabilność, harmonia, spokój, równowaga i pewność siebie to tylko niektóre z uczuć, które może ci przekazać.

Ci, którzy lubią niebieski, są niezawodni, lojalni, przyjaźni i silni. Ze względu na swoją uspokajającą moc, niebieski świetnie sprawdza się w sypialni. Niebieski to tylko jeden z kolorów jakich możesz użyć do pomalowania swojego domu.

Pomaluj dom na fioletowo

Fiolet to królewski kolor. Znaczenie koloru fioletowego jest związane z mocą, szlachetnością, luksusem, mądrością i duchowością. Ale unikaj używania zbyt dużej ilości tego koloru, ponieważ może to powodować frustrację. Nie radzę go łączyć z zielonym, ja będąc nastolatką popełniłam ten błąd. Niestety efekt był po prostu słaby…

Ci, którzy lubią fiolet, są kreatywni, mądrzy i romantyczni. Chcesz stworzyć poczucie relaksu i spokoju w pomieszczeniu? Spróbuj pomalować ściany na kojący odcień bzu.

Pomaluj dom na biało

W psychologii kolorów biel świadczy o niewinności, dobroci, czystości i pokorze. Ciepłe odcienie bieli sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej zachęcające, a chłodniejsze odcienie nadają bardziej formalny charakter.

Pomaluj swój dom na czarno

Znaczenie koloru czarnego symbolizuje tajemnicę, siłę, elegancję i wyrafinowanie. Jednak wręcz przeciwnie, znaczenie koloru może również wywoływać emocje, takie jak smutek i złość.

Możesz to rozważyć, aby dodać dramatyczny akcent do swojego pokoju. Nie nadużywaj jednak czerni w pomieszczeniach.

Pomaluj swój dom na brązowo – Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu?

Brązowy to kolor ziemi. W końcu to kolor drewna i kamienia.

Tak więc naturalnie psychologia koloru podkreśla, że ​​znaczenie koloru brązowego wiąże się z wygodą, bezpieczeństwem i realistyczną naturą.

Pomaluj swój dom na szaro

Szary jest klasyczny, elegancki i dobrze komponuje się z większością kolorów. Ci, którzy lubią szarość, są inteligentni i zdyscyplinowani. Ciepła szarość w połączeniu z innymi ciepłymi kolorami tworzy żywą i przytulną przestrzeń.

Mądrze wybierz kolor do swojego domu

Pamiętaj, że każdy kolor ma wartość psychologiczną. Pomyśl o tym, jak się czujesz przy określonych kolorach. Kolory mogą wpływać na każdą emocję, od spokoju po złość.

Aby stworzyć spokój i harmonię w swoim domu, mądrze wybieraj kolory. Niektóre kolory w dużych ilościach mogą mieć odwrotny wpływ na Ciebie i Twoich bliskich.

Jaki nastrój chcesz stworzyć? Jakie kolory pomogą Ci osiągnąć ten nastrój?

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w odpowiedzi na te pytania, poszukaj pomysłów w magazynach, książkach, blogach i stronach internetowych. Niech Twoje tekstylia będą również Twoim przewodnikiem. Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Rozważ wszystkie możliwości.

Tkaniny, dywaniki, meble i płytki są dostępne w bardziej ograniczonej gamie kolorów niż farba, więc najpierw je wybierz, a następnie zdecyduj o kolorze farby.

Gdy znajdziesz coś, co ci się podoba, ogranicz liczbę kolorów w pokoju do nie więcej niż trzech lub czterech. Zbyt wiele kolorów może sprawić, że pokój będzie wyglądał na przytłaczający lub zagracony.

Farba jest dość tania, a przekształca pomieszczenie szybciej niż cokolwiek innego, więc możesz sobie pozwolić na trochę eksperymentowania.

Malowanie domu: jaki kolor wybrać? Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu?

Malujesz swój dom na czerwono?

To dobra opcja, gdy chcesz obudzić emocje, szczególnie w nocy. W salonie czy jadalni czerwień zbliża ludzi i pobudza do rozmowy. Już od drzwi stwórz silne pierwsze wrażenie.

Udowodniono, że czerwień podnosi ciśnienie krwi i przyspiesza oddychanie oraz tętno.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu
Nie przesadzaj z dużą ilością kolorów. | Jakich kolorów użyć do pomalowanie swojego domu. Jak dobrać kolor?

Zwykle uważa się, że jest zbyt stymulujący dla sypialni. Jednak jeśli zazwyczaj jesteś w pokoju dopiero po zmroku, zobaczysz go głównie w świetle lampy, kiedy kolor będzie wydawał się przytłumiony, bogaty i elegancki.

Czy malujesz swój dom na żółto?

To doskonała propozycja do kuchni, jadalni i łazienek, gdzie działa energetyzująco i pobudzająco. W korytarzach, przedpokojach i małych przestrzeniach żółty może wydawać się ekspansywny i zniechęcający.

Chociaż żółty to wesoły kolor, nie jest dobrym wyborem dla głównych schematów kolorów. Badania pokazują, że ludzie częściej tracą panowanie nad sobą w żółtym wnętrzu.

Są też badania, które przekonują, że niemowlęta płaczą bardziej w żółtych pokojach. W dużych ilościach ten kolor ma tendencję do wywoływania uczucia frustracji i złości.

Co powiesz na pomalowanie domu na niebiesko?

Kolor ten jest uważany za uspokajający, relaksujący i spokojny. Często jest zalecany do sypialni i łazienek.

Jednak pastelowy błękit, który ładnie wygląda w farbie, może wyglądać nieprzyjemnie zimno na ścianach i meblach, szczególnie w pomieszczeniu, w którym jest mało naturalnego światła.

Jeśli zdecydujesz się na jasnoniebieski kolor jako podstawowy kolor w pomieszczeniu, warto zrównoważyć go ciepłymi tonami mebli i tkanin.

Aby zachęcić do relaksu w miejscach takich jak pokoje rodzinne, pokoje dzienne lub duże kuchnie, rozważ cieplejsze błękity, takie jak barwinek lub jaskrawe błękity, takie jak błękit lub turkus.

Wiadomo, że niebieski działa uspokajająco, gdy jest używany jako główny kolor w pomieszczeniu, ale należy szukać delikatniejszych odcieni.

Ciemnoniebieski działa odwrotnie, wywołuje uczucie smutku. Powstrzymaj się od używania ciemniejszych błękitów jako głównego koloru.

Dom pomalowany na zielono – Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu?

Łącząc orzeźwiającą paletę niebieskiego i zabawny żółty, otrzymujemy zielony, który pasuje do prawie każdego pomieszczenia w domu.

W kuchni zielony chłodzi. W pokoju rodzinnym lub salonie zachęca do odpoczynku. Zielony ma wystarczająco dużo ciepła, aby promować komfort i poczucie wspólnoty.

Zielony ma również działanie uspokajające, gdy jest używany jako główny kolor do dekoracji. Uważa się, że łagodzi stres, pomagając ludziom się zrelaksować.

Ma opinię również, pomagającego w płodności, dzięki czemu jest świetną opcją do sypialni.

Dom pomalowany na fioletowo

Jaśniejsze wersje fioletu, takie jak lawenda i liliowy, wnoszą do pomieszczeń ten sam relaksujący charakter co niebieski, ale bez ryzyka uczucia zimna.

Pomarańczowy dom

Chociaż nie jest to dobry pomysł do salonu lub sypialni, ten kolor jest idealny do pokoju do ćwiczeń. Wydobędzie wszystkie emocje, których potrzebujesz podczas rutynowych ćwiczeń.

Neutralne kolory

Elementy neutralne (czarny, szary, biały i brązowy) to podstawowe elementy zestawu narzędzi dekoratora.

Całkowicie neutralne schematy wychodzą z mody i znowu wracają. Ich zaletą jest elastyczność: dodają koloru ale równocześnie potrafią bardzo uspokoić pomieszczenie.

Czerń najlepiej stosować w małych dawkach jako akcent. W rzeczywistości niektórzy eksperci twierdzą, że każdy pokój potrzebuje odrobiny czerni, aby uziemić schemat kolorów i dodać głębi.

Lubisz czerwone wino?

Niektórzy ludzie mogą czuć się poirytowani będąc otoczonym koloru czerwonego wina. Kolor ten wywołuje uczucie złości i wrogości. Jest to kolor, którego należy unikać jako głównego koloru w pomieszczeniu.

Siedzenie przez długi czas w pomieszczeniu pomalowanym na ten kolor prawdopodobnie wpłynie na spokój i harmonię, które starasz się stworzyć w swoim domu.

Efekt kolorystyczny na sufitach

Sufit zajmuje jedną szóstą przestrzeni w pomieszczeniu, ale zbyt często otrzymuje jedynie warstwę białej farby. Ciągle zastanawiasz się jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Może zaakcentuj sufit?

W rzeczywistości przez dziesięciolecia biel była uważana nie tylko za najbezpieczniejszą, ale także najlepszą opcję pokrycia sufitu.

Zgodnie z ogólną zasadą sufity jaśniejsze od ścian wydają się wyższe, a ciemniejsze – niższe.

Niższe niekoniecznie oznacza klaustrofobię – wizualnie niskie sufity mogą wywołać przytulną intymność.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Moje podsumowanie.

Do kuchni polecam używać koloru żółtego, białego, szarego i zielonego. Przekonasz się, że nie pożałujesz i będziesz miał bardzo towarzyską i przytulną atmosferę wokół.

Do salonu można je stosować osobno lub w połączeniu z niebieskim, lawendowym i zielonym. Stworzysz komfort i idealną przestrzeń do przyjemnych rozmów.

Jeśli chodzi o jadalnię, możesz użyć czerwonego, pomarańczowego, żółtego, białego. Zawsze pamiętaj o fakturze i kolorze mebli w tej przestrzeni. Nie przesadzaj jednak z mieszkaniem kolorów.

Wreszcie, do pokoju możesz użyć lawendy, zieleni, jasnoniebieskiego i odrobiny szarości. Uspokoi Cię i będzie nowoczesny.

Opcji jest tak wiele, że trudno się zdecydować!

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.