Komary przenoszą groźne dla ludzi choroby?

Komary przenoszą groźne dla ludzi choroby?
5 głosów 2

Komary. Czy ktoś je lubi? Raczej nikt nie lubi komarów i ich ciągłego brzęczenia nad uchem. Niestety komary i swędzące rany po ugryzieniach są stałym elementem letniego krajobrazu. Często psują nam piknik, czy wakacyjne ognisko więc nic dziwnego, że staramy się na wiele sposobów chronić przed tym latającym krwiopijcą. Niestety okazuje się, że te małe owady nie są jedynie uciążliwością letniego dnia, ale mogą również być poważnym zagrożeniem dla naszego życia, gdyż przenoszą choroby.

Komary i groźny wirus Zika.

Wirus Zika pochodzi z Afryki, jednak w ostatnich latach zaczął szybko rozprzestrzeniać się na terenie Azji, Ameryki oraz Europy. Infekcja u osoby dorosłej zazwyczaj przebiega bezobjawowo co znaczy, że możemy być chorzy nie zdając sobie z tego sprawy! Czasem mogą wystąpić objawy grypopodobne, czy też łagodna wysypka. Dla osób dorosłych wirus Zika jest właściwie niegroźny. Problemem może być zakażenie w czasie ciąży, co może prowadzić do wystąpienia wad rozwojowych płodu.

komary malaria jak leczyc smiertelne zakazenie lekarz tropikalna
Komary – zgłoś się do lekarza jeżeli masz dziwne objawy.

Gorączka zachodniego Nilu

Gorączka Zachodniego Nilu to choroba wirusowa przenoszona przez komary, a zarazić się nią można nie tylko w Egipcie, ale również w Hiszpanii czy Włoszech. Również w Polsce w okresie letnim można zarazić się tą chorobą. W krajach tropikalnych zagrożenie występuje cały rok. Na całe szczęście choroba ma przebieg bezobjawowy, ale podobnie jak wirus Zika może wywołać objawy grypopodobne. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach Gorączka Zachodniego Nilu może doprowadzić do zapalenia opon mózgowych.

Śmiertelna Malaria.

Malaria kojarzy nam się raczej z tropikalnymi wyjazdami i lasami deszczowymi. Prawdą jest, że choroba ta występuje głownie w Azji i Afryce, jednak nie można jej bagatelizować. Szacuje się, że każdego roku na Malarię umiera nawet trzy miliony ludzi na świecie! Chorobę przenoszą komary, które podczas ugryzienia wprowadzają do naszego organizmu pierwotniaki wywołujące Malarię. Objawy mogą być różne i obejmują gorączkę, dreszcze, ból głowy i mięśni, nudności oraz ogólne złe samopoczucie. Często początek Malarii jest mylony z grypą, dlatego jeżeli po zagranicznej wycieczce macie jakiekolwiek niepokojące objawy to natychmiast należy zgłosić się do lekarza.

komary choroby tropikalne srodek spray off cena
Komary mogą być niebezpieczne.

Komary i cała masa innych chorób.

Wymienione tu choroby to niestety nie koniec listy grzechów małych komarów. Mogą one przenosić całą masę innych chorób groźnych dla ludzi, ale również dla zwierząt gospodarczych i domowych. Nie należy bagatelizować zagrożenia i zrobić wszystko, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi ugryzieniami. Pamiętajmy szczególnie o dzieciach oraz naszych ukochanych zwierzętach domowych.

Kwiatek

Witam Cię serdecznie! Mam na imię Anna, ale wszyscy mówią na mnie Kwiatek. ? Na naszej stronie ✅ hakowo.pl znajdziesz moje teksty dotyczące mody ? oraz zdrowia ?. Gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z moim dorobkiem. ➡ KWIATEK – wszystkie teksty. Papap ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
badania lekarskie profilaktyczne choroby pobranie krwi koszt gdzie
Badania lekarskie co jaki czas?

Badania lekarskie kojarzą nam się przede wszystkim ze szpitalem i problemami zdrowotnymi. Jednak nie musi i nie powinno tak być!

Zamknij