Malcolm Young z AC/DC nie żyje!

Malcolm Young z AC/DC nie żyje!
5 głosów 2

Malcolm Young nie żyje. Ta szokująca wiadomość obiegła już cały świat. Niestety, ale założyciel i gitarzysta legendarnej kapeli AC/DC, zmarł w dniu 18 listopada 2017r. Miał raptem 64 lata. Czy jedna z najlepszych kapel rockowych świata będzie dalej grała? Malcolm Young nie był aktywnym członkiem zespołu od 2014 roku, kiedy to wystąpił u niego udar mózgu. Jednak czy śmierć jednego z założycieli wpłynie na przyszłość zespołu?

Początek kapeli AC/DC.

Kapela, która na stałe wpisała się w kanony muzyki rockowej, powstała w 1973 roku w australijskim Sydney. Założycielami byli dwaj bracia Angus Young oraz Malcolm Young. I to właśnie oni byli dobrym duchem, który nie opuszczał zespołu ani na chwilę. Pierwszy koncert AC/DC odbył się w  Sydney 31 grudnia 1973. Od tego czasu skład zespołu zmieniał się kilkukrotnie, jednak założyciele byli w nim cały czas.

malcolm young nie zyje ac dc smierc 2017 przyczyna
Malcolm Young | fot. acdc.com

Malcolm Young – problemy ze zdrowiem.

W roku 2014 Malcolm Young miał udar mózgu, którego konsekwencją było wystąpienie demencji. Uszkodzenie mózgu oraz znaczne obniżenie sprawności umysłowej, uniemożliwiły dalsze koncertowanie. Jak sam przyznał w ostatnich wywiadach, nie pamiętał tekstów piosenek AC/DC, ani tego co ma robić na scenie. Malcolm musiał odwiesić swoją gitarę na kołek. Nie przestał jednak być członkiem zespołu i jego dobrym duchem. Jego gitarę w AC/DC przyjął Stevie Young, który jest bratankiem Malcolma i Angusa Youngów. Wszystko zatem pozostało w rodzinie.

Niestety nie był to koniec zdrowotnych problemów Malcolma, gdyż zdiagnozowano u niego również raka płuc. Na całe szczęście wykryto go na wczesnym etapie i usunięto nowotwór operacyjnie. Jednak jakby tego było mało, to Malcolm miał również problemy z sercem i musiał nosić rozrusznik serca. Malcolm zmarł w dniu 18 listopada 2017r. w Elizabeth Bay w rodzinnej Australii.

Odszedł, pozostawiając po sobie ogromne dziedzictwo, które przetrwa na zawsze. Dobra robota, Malcolm – napisał w oficjalnym oświadczeniu Angus Young.

Przyszłość zespołu AC/DC.

Kapela AC/DC jest już na scenie 44 lata! Jest to niewątpliwie wynik godny podziwu, jednak miejmy nadzieję, że do końca jeszcze daleko. Przez ten imponujący czas, zespół wydał aż piętnaście albumów studyjnych. Oprócz ilość wydanych albumów, wrażenie robi również zasięg. Album Back In Black sprzedano w ilości 42 milionów, dzięki czemu album ten znajduje się na drugim miejscu pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy jakiegokolwiek albumu muzycznego w całej historii! Ufam, że to nie jest koniec i AC/DC pobije jeszcze nie jeden rekord swoją twórczością.

malcolm young koncert ac dc rock 2017 hell black
Koncert AC/DC | fot. acdc.com

Malcolm odpoczywaj w spokoju. Zasłużyłeś, a Twoja muzyka będzie wiecznie żywa. Pomimo, że z lubością śpiewaliście o autostradzie do piekła, to mam jednak nadzieję, że zamiast tej autostrady to przeszedłeś się schodami do nieba. Przypomnijmy sobie teraz jeden z wielkich hitów AC/DC – Hell’s Bells.

Alice

Cześć, tu Alice. Mam 13 lat i piszę słodkiego blogaska.... Hahah? Nie, nie❗ Lat mam zdecydowanie więcej, a od słodyczy wolę zimne piwo ? Jestem konkretną dziewczyną kobietą i lubię dobrą muzykę. Na ✅ hakowo.pl zajmuję się rozrywką oraz tym co się dzieje na świecie ?.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
orla-perc-tatry
Najtrudniejszy szlak w Tatrach, czyli Orla Perć

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Tatrach to wiecie, że chodzenie po górach jest wymagające i męczące. Może być też niebezpieczne, o

Zamknij