Malcolm Young z AC/DC nie żyje!

Malcolm Young nie żyje. Ta szokująca wiadomość obiegła już cały świat. Niestety, ale założyciel i gitarzysta legendarnej kapeli AC/DC, zmarł w dniu 18 listopada 2017r. Miał raptem 64 lata. Czy jedna z najlepszych kapel rockowych świata będzie dalej grała? Malcolm Young nie był aktywnym członkiem zespołu od 2014 roku, kiedy to wystąpił u niego udar mózgu. Jednak czy śmierć jednego z założycieli wpłynie na przyszłość zespołu?

Początek kapeli AC/DC.

Kapela, która na stałe wpisała się w kanony muzyki rockowej, powstała w 1973 roku w australijskim Sydney. Założycielami byli dwaj bracia Angus Young oraz Malcolm Young. I to właśnie oni byli dobrym duchem, który nie opuszczał zespołu ani na chwilę. Pierwszy koncert AC/DC odbył się w  Sydney 31 grudnia 1973. Od tego czasu skład zespołu zmieniał się kilkukrotnie, jednak założyciele byli w nim cały czas.

malcolm young nie zyje ac dc smierc 2017 przyczyna
Malcolm Young | fot. acdc.com

Malcolm Young – problemy ze zdrowiem.

W roku 2014 Malcolm Young miał udar mózgu, którego konsekwencją było wystąpienie demencji. Uszkodzenie mózgu oraz znaczne obniżenie sprawności umysłowej, uniemożliwiły dalsze koncertowanie. Jak sam przyznał w ostatnich wywiadach, nie pamiętał tekstów piosenek AC/DC, ani tego co ma robić na scenie. Malcolm musiał odwiesić swoją gitarę na kołek. Nie przestał jednak być członkiem zespołu i jego dobrym duchem. Jego gitarę w AC/DC przyjął Stevie Young, który jest bratankiem Malcolma i Angusa Youngów. Wszystko zatem pozostało w rodzinie.

Niestety nie był to koniec zdrowotnych problemów Malcolma, gdyż zdiagnozowano u niego również raka płuc. Na całe szczęście wykryto go na wczesnym etapie i usunięto nowotwór operacyjnie. Jednak jakby tego było mało, to Malcolm miał również problemy z sercem i musiał nosić rozrusznik serca. Malcolm zmarł w dniu 18 listopada 2017r. w Elizabeth Bay w rodzinnej Australii.

Odszedł, pozostawiając po sobie ogromne dziedzictwo, które przetrwa na zawsze. Dobra robota, Malcolm – napisał w oficjalnym oświadczeniu Angus Young.

Przyszłość zespołu AC/DC.

Kapela AC/DC jest już na scenie 44 lata! Jest to niewątpliwie wynik godny podziwu, jednak miejmy nadzieję, że do końca jeszcze daleko. Przez ten imponujący czas, zespół wydał aż piętnaście albumów studyjnych. Oprócz ilość wydanych albumów, wrażenie robi również zasięg. Album Back In Black sprzedano w ilości 42 milionów, dzięki czemu album ten znajduje się na drugim miejscu pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy jakiegokolwiek albumu muzycznego w całej historii! Ufam, że to nie jest koniec i AC/DC pobije jeszcze nie jeden rekord swoją twórczością.

malcolm young koncert ac dc rock 2017 hell black
Koncert AC/DC | fot. acdc.com

Malcolm odpoczywaj w spokoju. Zasłużyłeś, a Twoja muzyka będzie wiecznie żywa. Pomimo, że z lubością śpiewaliście o autostradzie do piekła, to mam jednak nadzieję, że zamiast tej autostrady to przeszedłeś się schodami do nieba. Przypomnijmy sobie teraz jeden z wielkich hitów AC/DC – Hell’s Bells.

Latest Posts

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć

Kuchenka gazowa czy indukcyjna. Która jest dla Ciebie najlepsza?

Zastanawiasz się jaką kuchenkę wybrać? Czy powinieneś wybrać kuchenkę gazową, czy indukcyjną? Przeczytaj moje porady na temat tego co jest lepsze.

1 sierpnia: Dzień Karmienia Piersią. Czy znasz te ciekawostki?

Karmienie piersią jest niesamowite pod wieloma względami. Mleko matki nazywane jest "płynnym złotem". 1 sierpnia obchodzimy dzień karmienia piersią.

Skoki rozwojowe u niemowląt w ciągu pierwszego roku

Jakie są skoki rozwojowe u niemowląt w pierwszym roku? Dla mnie była to nowość, której nie znałam wychowując swoje dzieci. Teraz wiem jakie to przydatne.

najnowsze

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć