Maseczki na twarz – domowe spa.

Maseczki na twarz są łatwym i niedrogim sposobem na wzmocnienie skóry i jednocześnie są wspaniałym sposobem na relaks. W każdym sklepie dostaniesz maseczki, a ich ilość jest bardzo duża. Jak wybrać odpowiednią dla naszej skóry? Mam dla Was kilka porad dotyczących wyboru odpowiedniej maseczki, tak aby uzyskać jak najwięcej korzyści z zabiegu.

Oceń swoją skórę.

Na rynku jest wiele rodzajów dostępnych maseczek, zanim wybierzesz jakąkolwiek to spójrz w lustro i ustal, co ma zrobić twoja maseczka. Czy masz zamiar nawilżyć skórę, czy bardziej ją oczyścić? Czy chcesz pozbyć się wyprysków, czy może szukasz produktu na odmłodzenie cery? Gdy już wiesz, jakiego rodzaju maseczki potrzebujesz, możesz wybrać się na zakupy.

Przygotowanie maseczki.

Jeśli będziesz używać maseczki zakupionej w sklepie, przeczytaj dokładnie instrukcje dotyczące przygotowania i postępuj zgodnie z nimi. Przeczytanie instrukcji jest bardzo ważne, gdyż niektóre maseczki np. z glinki wymagają dodatku wody lub octu jabłkowego.

maseczki na twarz jak uzywac porady recenzje
Maseczki na twarz jak używać?

Przed nałożeniem.

Umyj swoją twarz. Przed nałożeniem maseczki należy dokładnie wyczyścić skórę. Używając ciepłej wody i ulubionego środka do demakijażu, usuń makijaż i wszelki brud. Nie stosuj kremów nawilżających przed nałożeniem maseczki. Równie ważne jest, aby otworzyć pory na skórze, wtedy  Twoja maseczka zadziała o wiele lepiej. Najprostszym sposobem na zrobienie tego jest wzięcie gorącego prysznica przed nałożeniem maski. Alternatywnie można wziąć ściereczkę, zanurzyć ją w gorącej wodzie i przykryć twarz. Trzecią opcją jest trzymanie twarzy nad miską parującej wody przez 1-2 minuty.

Nałożenie maseczki na twarz.

Maseczki na twarz najlepiej nakładać za pomocą pędzelka z miękkim włosiem, na przykład pędzla malarskiego lub pędzla do nakładania farby do włosów.  Zainwestuj w dobry pędzel, którego użyjesz nie raz. I pamiętaj, aby dobrze go oczyścić, gdy skończysz.

Maseczka na twarz – jak często?

Powtarzaj proces raz w tygodniu. Ważne jest, aby unikać używania masek z glinką zbyt często, ponieważ może to podrażnić skórę. Jednak używanie maski z glinki może być odświeżającym zabiegiem dla Twojej skóry. Używaj glinianej maski tylko raz w tygodniu, aby zmniejszyć ryzyko podrażnienia. Jeśli Twoja skóra jest sucha, możesz rzadziej używać maski z glinki, natomiast jeśli twoja skóra jest tłusta, możesz częściej korzystać z zabiegu.

maseczki na twarz jak uzywac porady
Maseczki na twarz jak wybrać najlepszą?

 

Latest Posts

Jak mieć zdrowe relacje z partnerem? Najlepsze wskazówki dla twojego związku

Zdrowe relacje z partnerem są czymś nad czym pracuje sie latami. Sama miałam z tym wiele problemów ale dzięki mojemu doswiadczeniu możesz uniknąć pomyłek.

Najlepsza rozrywka dla dzieci. Jak zająć dziecko gdy pracujesz z domu?

Rozrywka dla dzieci to niełatwe zadanie dla rodziców. Szczególnie, gdy pracujesz z domu. Zobacz nasze porady i najlepsze zabawy w 2020

Najtrudniejszy szlak w Tatrach, czyli Orla Perć

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Tatrach to wiecie, że chodzenie po górach jest wymagające i męczące. Może być też niebezpieczne, o czym przekonują nas statystyki...

Jakie prawa ma kobieta w ciąży?

Kobieta w ciąży ma szczególne prawa, a dziś porozmawiamy o tym jakie. Ciąża z pewnością jest wyjątkowym stanem dla każdej kobiety, ale również i...

najnowsze

Jak mieć zdrowe relacje z partnerem? Najlepsze wskazówki dla twojego związku

Zdrowe relacje z partnerem są czymś nad czym pracuje sie latami. Sama miałam z tym wiele problemów ale dzięki mojemu doswiadczeniu możesz uniknąć pomyłek.
Przeczytaj inne:
rekordy-w-nurkowaniu
Nurkowanie i podwodne rekordy.

Nurkowanie samo w sobie to sport ekstremalny i co do tego nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak i na polu tak...

Zamknij