Najtrudniejszy szlak w Tatrach, czyli Orla Perć

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Tatrach to wiecie, że chodzenie po górach jest wymagające i męczące. Może być też niebezpieczne, o czym przekonują nas statystyki wypadków. Niestety z roku na rok coraz więcej amatorów górskich wycieczek przyjeżdża do Zakopanego, aby udać się w nasze piękne Tatry. Faktycznie widoki są warte wysiłku i wynagradzają wszystkie trudy wędrówki. Dziś jednak chciałbym przedstawić wam najtrudniejszy szlak turystyczny jaki możecie znaleźć w polskich Tatrach. Mowa oczywiście o Orlej Perci.

Orla Perć tylko dla orłów!

Szlak zaczyna się na przełęczy Zawrat i ciągnie się, aż do przełęczy Krzyżne. Orla Perć jest szlakiem trudnym i wymagającym znajomości podstawowych technik wspinaczkowych oraz braku lęku wysokości. Polecane jest również zaopatrzenie się w sprzęt asekuracyjny wraz z kaskiem i rękawiczkami. O tym jak bardzo trudny jest to szlak możecie przeczytać na blogu 4kilo: Orla Perć. Znajdziecie tam opis przejścia najtrudniejszego etapu Orlej Perci oraz galerię zdjęć. Niektóre z nich mrożą krew w żyłach 😉 Ze szlaku można zejść tylko w kilku miejscach, a częściowo Orla Perć jest szlakiem jednokierunkowym. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz kondycja. Jeżeli nie czujecie się na siłach to zdecydowanie lepiej wybrać się na inny szlak, a Orlą Perć zostawić na inny raz.

orla perć zawrat tatry wysokie czas pogoda
Zobacz galerię zdjęć. Autor 4kilo.pl

Orla Perć tylko z przygotowaniem!

Pamiętajcie, że chodzenie po górach może być niebezpieczne, szczególnie jeśli nie jesteście odpowiednio przygotowani. Takie rzeczy jak ciepła odzież, czapka, rękawiczki to obowiązkowy zestaw na wycieczkę w góry. Nie możecie również zapominać o jedzeniu i ciepłym napoju w termosie. W górach nie ma Żabek 😉 Co jeszcze ważniejsze to naładowany i sprawny telefon komórkowy z zapisanym numerem alarmowym pogotowania górskiego. To bardzo ważne i może uratować wam życie w sytuacji awaryjnej – nie bagatelizujcie bezpieczeństwa, nawet jak pogoda jest piękna. Pamiętajcie, że w górach może się ona zmienić w kilka minut, a opad śniegu w Tatrach latem to nic nadzwyczajnego!

Jeżeli macie jakieś swoje doświadczenia z Orlej Perci, czy też porady dotyczące chodzenia po górach to oczywiście zapraszamy do kontaktu.

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.