Najtrudniejszy szlak w Tatrach, czyli Orla Perć

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Tatrach to wiecie, że chodzenie po górach jest wymagające i męczące. Może być też niebezpieczne, o czym przekonują nas statystyki wypadków. Niestety z roku na rok coraz więcej amatorów górskich wycieczek przyjeżdża do Zakopanego, aby udać się w nasze piękne Tatry. Faktycznie widoki są warte wysiłku i wynagradzają wszystkie trudy wędrówki. Dziś jednak chciałbym przedstawić wam najtrudniejszy szlak turystyczny jaki możecie znaleźć w polskich Tatrach. Mowa oczywiście o Orlej Perci.

Orla Perć tylko dla orłów!

Szlak zaczyna się na przełęczy Zawrat i ciągnie się, aż do przełęczy Krzyżne. Orla Perć jest szlakiem trudnym i wymagającym znajomości podstawowych technik wspinaczkowych oraz braku lęku wysokości. Polecane jest również zaopatrzenie się w sprzęt asekuracyjny wraz z kaskiem i rękawiczkami. O tym jak bardzo trudny jest to szlak możecie przeczytać na blogu 4kilo: Orla Perć. Znajdziecie tam opis przejścia najtrudniejszego etapu Orlej Perci oraz galerię zdjęć. Niektóre z nich mrożą krew w żyłach 😉 Ze szlaku można zejść tylko w kilku miejscach, a częściowo Orla Perć jest szlakiem jednokierunkowym. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz kondycja. Jeżeli nie czujecie się na siłach to zdecydowanie lepiej wybrać się na inny szlak, a Orlą Perć zostawić na inny raz.

orla perć zawrat tatry wysokie czas pogoda
Zobacz galerię zdjęć. Autor 4kilo.pl

Orla Perć tylko z przygotowaniem!

Pamiętajcie, że chodzenie po górach może być niebezpieczne, szczególnie jeśli nie jesteście odpowiednio przygotowani. Takie rzeczy jak ciepła odzież, czapka, rękawiczki to obowiązkowy zestaw na wycieczkę w góry. Nie możecie również zapominać o jedzeniu i ciepłym napoju w termosie. W górach nie ma Żabek 😉 Co jeszcze ważniejsze to naładowany i sprawny telefon komórkowy z zapisanym numerem alarmowym pogotowania górskiego. To bardzo ważne i może uratować wam życie w sytuacji awaryjnej – nie bagatelizujcie bezpieczeństwa, nawet jak pogoda jest piękna. Pamiętajcie, że w górach może się ona zmienić w kilka minut, a opad śniegu w Tatrach latem to nic nadzwyczajnego!

Jeżeli macie jakieś swoje doświadczenia z Orlej Perci, czy też porady dotyczące chodzenia po górach to oczywiście zapraszamy do kontaktu.

Latest Posts

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć

Kuchenka gazowa czy indukcyjna. Która jest dla Ciebie najlepsza?

Zastanawiasz się jaką kuchenkę wybrać? Czy powinieneś wybrać kuchenkę gazową, czy indukcyjną? Przeczytaj moje porady na temat tego co jest lepsze.

1 sierpnia: Dzień Karmienia Piersią. Czy znasz te ciekawostki?

Karmienie piersią jest niesamowite pod wieloma względami. Mleko matki nazywane jest "płynnym złotem". 1 sierpnia obchodzimy dzień karmienia piersią.

Skoki rozwojowe u niemowląt w ciągu pierwszego roku

Jakie są skoki rozwojowe u niemowląt w pierwszym roku? Dla mnie była to nowość, której nie znałam wychowując swoje dzieci. Teraz wiem jakie to przydatne.

najnowsze

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć