Najtrudniejszy szlak w Tatrach, czyli Orla Perć

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Tatrach to wiecie, że chodzenie po górach jest wymagające i męczące. Może być też niebezpieczne, o czym przekonują nas statystyki wypadków. Niestety z roku na rok coraz więcej amatorów górskich wycieczek przyjeżdża do Zakopanego, aby udać się w nasze piękne Tatry. Faktycznie widoki są warte wysiłku i wynagradzają wszystkie trudy wędrówki. Dziś jednak chciałbym przedstawić wam najtrudniejszy szlak turystyczny jaki możecie znaleźć w polskich Tatrach. Mowa oczywiście o Orlej Perci.

Orla Perć tylko dla orłów!

Szlak zaczyna się na przełęczy Zawrat i ciągnie się, aż do przełęczy Krzyżne. Orla Perć jest szlakiem trudnym i wymagającym znajomości podstawowych technik wspinaczkowych oraz braku lęku wysokości. Polecane jest również zaopatrzenie się w sprzęt asekuracyjny wraz z kaskiem i rękawiczkami. O tym jak bardzo trudny jest to szlak możecie przeczytać na blogu 4kilo: Orla Perć. Znajdziecie tam opis przejścia najtrudniejszego etapu Orlej Perci oraz galerię zdjęć. Niektóre z nich mrożą krew w żyłach 😉 Ze szlaku można zejść tylko w kilku miejscach, a częściowo Orla Perć jest szlakiem jednokierunkowym. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz kondycja. Jeżeli nie czujecie się na siłach to zdecydowanie lepiej wybrać się na inny szlak, a Orlą Perć zostawić na inny raz.

orla perć zawrat tatry wysokie czas pogoda
Zobacz galerię zdjęć. Autor 4kilo.pl

Orla Perć tylko z przygotowaniem!

Pamiętajcie, że chodzenie po górach może być niebezpieczne, szczególnie jeśli nie jesteście odpowiednio przygotowani. Takie rzeczy jak ciepła odzież, czapka, rękawiczki to obowiązkowy zestaw na wycieczkę w góry. Nie możecie również zapominać o jedzeniu i ciepłym napoju w termosie. W górach nie ma Żabek 😉 Co jeszcze ważniejsze to naładowany i sprawny telefon komórkowy z zapisanym numerem alarmowym pogotowania górskiego. To bardzo ważne i może uratować wam życie w sytuacji awaryjnej – nie bagatelizujcie bezpieczeństwa, nawet jak pogoda jest piękna. Pamiętajcie, że w górach może się ona zmienić w kilka minut, a opad śniegu w Tatrach latem to nic nadzwyczajnego!

Jeżeli macie jakieś swoje doświadczenia z Orlej Perci, czy też porady dotyczące chodzenia po górach to oczywiście zapraszamy do kontaktu.

Latest Posts

Jak mieć zdrowe relacje z partnerem? Najlepsze wskazówki dla twojego związku

Zdrowe relacje z partnerem są czymś nad czym pracuje sie latami. Sama miałam z tym wiele problemów ale dzięki mojemu doswiadczeniu możesz uniknąć pomyłek.

Najlepsza rozrywka dla dzieci. Jak zająć dziecko gdy pracujesz z domu?

Rozrywka dla dzieci to niełatwe zadanie dla rodziców. Szczególnie, gdy pracujesz z domu. Zobacz nasze porady i najlepsze zabawy w 2020

Najtrudniejszy szlak w Tatrach, czyli Orla Perć

Jeżeli kiedykolwiek byliście w Tatrach to wiecie, że chodzenie po górach jest wymagające i męczące. Może być też niebezpieczne, o czym przekonują nas statystyki...

Jakie prawa ma kobieta w ciąży?

Kobieta w ciąży ma szczególne prawa, a dziś porozmawiamy o tym jakie. Ciąża z pewnością jest wyjątkowym stanem dla każdej kobiety, ale również i...

najnowsze

Jak mieć zdrowe relacje z partnerem? Najlepsze wskazówki dla twojego związku

Zdrowe relacje z partnerem są czymś nad czym pracuje sie latami. Sama miałam z tym wiele problemów ale dzięki mojemu doswiadczeniu możesz uniknąć pomyłek.
Przeczytaj inne:
czy-komary-przenoszą-choroby
Komary przenoszą groźne dla ludzi choroby?

Komary. Czy ktoś je lubi? Raczej nikt nie lubi komarów i ich ciągłego brzęczenia nad uchem. Niestety komary i swędzące...

Zamknij