Nauka gry na gitarze nie jest taka trudna!

Nauka gry na gitarze nie jest taka trudna!
5 głosów 2

Nauka gry na gitarze jest trudną sztuką i z pewnością jej nie opanujesz – tak pewnie myślisz. Gitara jednak nie jest piekielnym urządzeniem i jak najbardziej jesteś w stanie nauczyć się sensownej gry na gitarze. Pamiętaj, że każdego dnia na całym świecie wiele osób siada i tworzy własną muzykę na gitarze, dlaczego więc nie możesz być jedną z nich? Nauka gry na gitarze nie jest tak trudna, jak się obawiałeś i postaram się to udowodnić w tym artykule.

Nauka gry na gitarze – początki

Od samego początku przygody z gitarą musisz się upewnić, że poprawnie nauczysz się podstawowych rzeczy. Pamiętaj, że błędy popełnione na początku przygody z gitarą, będą skutkować w przyszłości. Spróbuj znaleźć gdzieś w swoim sąsiedztwie instruktora gry na gitarze, aby nauczyć się podstaw i nie popełniać w przyszłości szkolnych błędów. Nauka pod okiem doświadczonego kolegi również jest dobrym pomysłem i może pomóc ci stać się lepszym gitarzystą.

Jednak musisz pamiętać o najważniejszym – „nie od razu Rzym zbudowano!”. Nauka zawsze potrzebuje czasu i systematycznego treningu, więc idź powoli, a dotrzesz do celu. Ćwicz grę na gitarze chociaż trochę każdego dnia, a wkrótce opanujesz podstawowe techniki, których potrzebujesz, aby grać na gitarze. Pamiętaj, że nawet Malcolm Young kiedyś zaczynał!

Zachowaj motywację, wyznaczając cele. Tworzenie krótko- i długoterminowych celów może pomóc ci w grze na gitarze. Znajdź przyjaciela, który również chce się uczyć i ćwiczyć razem. Jeśli ćwiczysz codziennie przez tydzień, daj sobie nagrodę po zakończeniu tygodnia. Nie zawsze będzie to łatwy proces, ale będzie bardzo satysfakcjonujący.

Nauka gry na gitarze może być wyczerpująca dla twoich rąk, a szczególnie palców. Szczególnie kiedy będziesz stawiał pierwsze kroki w grze na gitarze i będziesz uczył się poszczególnych chwytów gitarowych, to twoje palce mogą być po prostu zmęczone. Nie poddawaj się jednak i wykonuj ćwiczenia na wzmocnienie rąk i wykonuj je systematycznie. Zobaczysz, że nawet proste ćwiczenia dają duże efekty.

Nauka gry na gitarze akordy gitarowe akcesoria do gitary akcesoria muzyczne
Nauka gry na gitarze nie jest wcale trudna!

Nauka gry na gitarze – zakup sprzętu.

Postanowiłeś, że chcesz nauczyć się gry na gitarze, przeczytałeś już kilka poradników i obejrzałeś najpopularniejsze filmiki na YouTube. Nadszedł czas, aby kupić swoją pierwszą gitarę! I tu bardzo ważna rada dotycząca wyboru gitary – jeśli chcesz nauczyć się grać na gitarze, zacznij od zakupu niedrogiej, a nawet używanej gitary. Nie wpadaj do sklepu muzycznego z okrzykiem „chcę gitarę” i nie kupuj zestawu na drogim instrumencie. Przecież jeszcze nie wiesz na jakiej gitarze chcesz grać, ani czy ta gra ci się w ogóle podoba! Jeśli zechcesz kontynuować naukę, zawsze możesz przejść na lepszą gitarę później.

Przejrzyj ogłoszenia z używanym sprzętem i dobierz sobie gitarę, która nie jest za droga, ale jest w dobrym stanie. Nie kupuj uszkodzonego instrumentu, czy zdecydowanie zaniedbanego. Taką gitarę będzie ci trudno doprowadzić do odpowiedniego stanu, a w czasie gry może być ciężko ją nastroić, co negatywnie wpłynie na twoją naukę gry na gitarze.

Nauka gry na gitarze gitara akustyczna budowa gitary cena gitary
Nauka gry na gitarze może być bardzo przyjemna!

Nauka gry na gitarze – trening.

Utrzymywanie motywacji jest ważną częścią nauki gry na gitarze. Kiedy po raz pierwszy zaczniesz, motywacja będzie łatwa. Ale wraz z upływem czasu, a szczególnie kiedy twoje umiejętności powoli się rozwijają, możesz zacząć czuć, że nowe hobby to strata czasu. Ustawiaj małe cele, dawaj nagrody lub znajdź znajomego, z którym będziesz grał, dzięki czemu będziesz mieć motywację!

Jak już wspomniałem wyżej, trenuj mięśnie w palcach. Gra na gitarze może poważnie zmęczyć ręce i powodować ich skurcze. Jest to szczególnie ważne, jeśli ćwiczysz często lub grasz przez dłuższy czas. Ważne jest, aby mieć silne palce, jeśli chcesz grać na gitarze. Ucz się ćwiczeń na ręce i rób je regularnie.

Twoje palce będą bolały, dopóki nie nauczysz się odpowiednich chwytów i pokażesz swoim palcom, że mogą grać. Jeżeli chcesz zminimalizować te niedogodności to rozpoczęcie gry na gitarze elektrycznej lub gitarze z nylonowymi strunami może być mniej bolesne. Odmiany strun stalowych są zwykle najbardziej bolesne dla początkujących graczy. Nie używaj terpentyny, jeśli chcesz uniknąć bólu.

Gdy opanujesz podstawy gry na gitarze, otworzy się dla ciebie zupełnie nowy świat muzyki. Możesz nauczyć się grać swoje ulubione piosenki, lub możesz zacząć tworzyć własne oryginalne kompozycje. Niebo jest granicą, gdy nauczysz się grać na gitarze. I wyobraź sobie te wszystkie letnie wieczory przy ognisku i gitarze! Powodzenia w nauce gry na gitarze.

Lord

Cześć❗ Mówią na mnie Lord. Po prostu Lord. Na ✅ hakowo.pl piszę głównie o technologii ? oraz sporcie?. Przejrzyj moje teksty, bo jestem pewien, że nie raz Cię zaskoczę i zaserwuję elegancką porcję wiedzy. ➡ LORD - wszystkie teksty. Piąteczka❗ ?

Jedna myśl na temat “Nauka gry na gitarze nie jest taka trudna!

  • 31 stycznia 2019 o 20:45
    Permalink

    Ja od dwóch lat uczę się grać na gitarze klasycznej i uważam, że gitara jest wspaniałym instrumentem. Na początku miałam dylemat z podjęciem decyzji czy akustyczna czy klasyczna. Wybór padł jednak na klasyczną a konkretnie na Kantare Dolce C. Świetny instrument o wspaniałym brzmieniu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj inne:
dieta cud jaka dietetyk lekarz porady opinie recenzje zobacz prosta diety
Dieta cud – czyli jaka dieta?

Dieta cud. Każdy z nas by chciał, aby taka istniała. Niestety czegoś takiego nie ma, albo inaczej mówiąc każda dieta

Zamknij