Nurkowanie i podwodne rekordy.

Nurkowanie samo w sobie to sport ekstremalny i co do tego nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak i na polu tak arcytrudnego sportu można pokusić się o bicie rekordów. Czy to rekord głębokości, czy też rekord czasu spędzonego pod wodą, są to rekordy wyjątkowo trudne i wymagające dużego doświadczenia oraz solidnego przygotowania. Również używany sprzęt musi spełniać rygorystyczne normy i oczywiście musi być w pełni niezawodny. Przyjrzyjmy się bliżej, czym jest nurkowanie.

Nurkowanie rekreacyjne i techniczne.

Nurkowanie możemy z grubsza podzielić na dwa podstawowe typy. Pierwszym jest nurkowanie rekreacyjne, którego może spróbować właściwie każdy i będzie to z pewnością niezapomniane przeżycie. Nurkowanie rekreacyjne jest bardzo bezpieczne i szeroko dostępne.

nurkowanie rekreacyjne kurs nurkowania cena
Po prostu rekreacja.

Drugim typem jest nurkowanie techniczne, które wymaga długiego treningu i przygotowań. Nurkowania takie są trudne logistycznie i wykonywane z dużą ilością sprzętu. Przy takim typie nurkowań należy dbać o każdy szczegół, łącznie ze stanem zdrowia oraz kondycją fizyczną.

Zasady bezpiecznego nurkowania.

Należy pamiętać, że nurkowanie, jak każda inna aktywność fizyczna niesie ze sobą potencjalne ryzyko. Należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby cieszyć się bezpiecznym nurkowaniem. Należy oczywiście przejść odpowiednie szkolenie z certyfikowanym instruktorem oraz w uznanej, światowej federacji nurkowej. Schodzenie pod wodę bez przygotowania jest wysoko niebezpieczne i po prostu lekkomyślne.

nurkowanie wyjazdy kursy padi open water gdzie zrobic
Podczas nurkowania.

Obecne rekordy w nurkowaniu.

Najgłębszym nurkowaniem jakiego dokonał człowiek, jest zejście na oszałamiającą głębokość 332,35m. Dokonał tego Ahmed Gabr w 2014 roku nurkując w Morzu Czerwonym. Również i polscy nurkowie mają na swoim koncie poważne rekordy w nurkowaniu. Krzysztof Starnawski, również w Morzu Czerwonym w roku 2011 zanurzył się na głębokość 283m. Kolejny rekord zapierający dech w piersiach, to zejście na 282m w meksykańskiej jaskini. Rekord ten należy do Jima Bowdena, a ustanowiony został w roku 1994.

Ludzka ciekawość oraz odwaga popycha nas w to bicia takich rekordów oraz odkrywania ostatnich białych plam na mapie świata. Taką białą plamą bez wątpienia są podmorskie głębiny i pozostało jeszcze bardzo dużo do odkrycia. To właśnie dzięki takim śmiałkom możemy dowiedzieć się czegoś więcej o naszej planecie.

nurkowanie techniczne kurs padi ssi tdi cena gdzie
Pod wodą jest pięknie.

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.