Najlepsza rozrywka dla dzieci. Jak zająć dziecko gdy pracujesz z domu?

Zastanawiasz się jaka jest najlepsza rozrywka dla dzieci, podczas gdy ty pracujesz z domu? W obecnych czasach podejście do pracy i życia bardzo się zmieniło. Wiele osób decyduje się na pracę zdalną, ponieważ stwarza ona wiele możliwości.

Dla milionów ludzi było to coś zupełnie nowego i potrzebowali czasu aby przyzwyczaić się do pracy z domu. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej gdy masz w domu dzieci. Co się dzieje, gdy musisz pracować w domu, ale masz dzieci?

Pojawia się kilka pytań, ale główne z nich może być związane z tym, jak lepiej zarządzać naszym czasem pomiędzy pracą w sieci a opieką nad naszymi dziećmi. Pamiętajmy, że dzieci również zdobywają wykształcenie w Internecie. Obecnie „home schooling” jest bardzo popularny.

Ważne jest, aby pamiętać, że dzieci mogą potrzebować czasu na dostosowanie się i że nie wszystko od razu będzie działało tak jakbyśmy chcieli. Dzieci będą czuć, słyszeć i widzieć zmiany. Prawdopodobnie będą czuć się tak samo niespokojni jak my.

Dobrze jest nie powielać w stu procentach środowiska klasowego; jest to nierealistyczne oczekiwanie i wywiera presję na Ciebie i dziecko. Nie jesteśmy w stanie idealnie odtworzyć warunków szkolnych.

Na szczęście obecnie pracodawcy rozumieją, że sytuacja jest wyjątkowa i nowa dla każdego z nas.  Posiadanie dzieci w domu podczas pracy nie jest normą i może wymagać pewnej pobłażliwości ze strony pracodawcy. Jednak aby pomóc ci sporządziliśmy listę wskazówek, zajęć i pomocnych rad, aby ta równowaga powstała i zajęcia z dziećmi nie były dla nas katorgą.

Jak zapewnić dzieciom rozrywkę podczas pracy z domu?

Stwórz schemat: Zdecyduj się i wprowadź codzienny plan i schemat. Postaraj się go przestrzegać punkt po punkcie. Plan może obejmować czas na oddychanie, czas na rozmowę o swoich emocjach, zajęcia malarskie lub granie w gry. Może to być również oglądanie telewizji lub odrabianie lekcji, a na końcu określona godzina na toaletę i pójście do łóżka.

Dzieciom, które mają jasno przedstawione zasady, plany i ramy czasowe na swoje dni, może być nieco łatwiej dostosować się do obecnego stanu rzeczy. Ułatwia im to również organizację dnia pracy. Dla młodszych dzieci drzemki to świetny sposób na spokojne spędzenie czasu i wyciszenie po emocjonujących zabawach.

Rozrywka dla dzieci, a praca na etat

Wiele dzieci odbywa zajęcia szkolne w domu. Zadania domowe są zlecane przez internet, a dzieci mają listę zadań które muszą wykonać. Ponadto niektóre szkoły korzystają z tego, że są w sieci i utrzymują stały kontakt z uczniami, nauczycielami i pracą online, aby nadrobić zaległości. Powinniśmy się na to mentalnie przygotować.

Podczas gdy Państwa dzieci mogą chcieć potraktować ten czas wolny jako wakacje, praca w szkole jest dla nich cennym sposobem na spędzenie czasu – z korzyścią zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka! A co jeśli stracę pracę? Albo odmówią jeżeli poinformuję, że chcę spędzać więcej czasu z dzieckiem?

To może być niepokojące i może się wydarzyć. Jednak obserwując sytuację na całym świecie, wiele rodzin funkcjonuje w ten sposób i nie powinno to być czymś nowym również w twojej firmie. Jeśli masz szczęście, że masz elastyczny czas pracy, dostępne są pewne fantastyczne alternatywne zajecia edukacyjne, które angażują twój i twojego dziecka mózg.

Samozatrudnienie / własna firma, czyli jaka rozrywka dla dzieci?

Jeśli nie możesz spędzać czasu bezpośrednio z dziećmi, staraj się nie czuć winy: niezbędnym elementem strategii pracy w domu może być znalezienie sposobu na samodzielne zaangażowanie dzieci. Jeśli masz starsze dzieci, możesz zaangażować ich w pomoc. Wystarczająco duże dzieci mogą nadzorować młodsze rodzeństwo, a nawet wspólnie organizować zabawy.

Wierzcie lub nie ale ustalenie daty i godziny zabawy może być dla pracujących rodziców okazją do wykonania własnej pracy. Wcześniejsze planowanie może być bardzo pomocne. Dzieci w wieku szkolnym mogą i powinny bawić się razem bez dużej interwencji dorosłych.

Jeśli planujesz pracę w czasie zabawy, przypomnij dzieciom o podstawowych zasadach i zaproś przyjaciela, aby się bawili razem. Jeżeli nie jest to możliwe, jedynie nadzoruj od czasu do czasu jak sytuacja wygląda.

Rozrywka dla twoich dzieci. Zabawmy się!

Jeśli mieszkasz z małym dzieckiem lub przedszkolakiem, musisz pozostać dość blisko, więc praca nie wchodzi w grę. Ale to jest dobra okazja do spotkań z innymi dziećmi. Jednego dnia jesteś to ty zapraszasz inne dzieci do siebie, a kolejnego inny rodzic. W ten sposób możecie pomóc sobie nawzajem, a dzieci nie będą odczuwać nudy i samotności.

Rozrywka dla twoich dzieci – Sztuka

Zajęcia artystyczne mogą sprawić, że niektóre dzieci będą zajęte godzinami. Jeśli jednak jest to zajęcie samodzielne, dzieci powinny być w stanie same wykonać większość czynności związanych z zarówno przygotowaniem jak i sprzątaniem.

Dla młodszych dzieci, rób projekty, które nie wymagają cięcia lub takie, gdzie możesz wszystko powycinać wcześniej. Dla młodszych dzieci, ogromna frajdą może być samo malowanie i zabawa farbkami. Taka rozrywka dla dzieci rozwija ich wyobraźnię.

Zachęć dziecko do czytania – Czytanie jest świetną rozrywką dla dzieci

Chociaż wiele dzieci poniżej 8 roku życia już potrafi czytać to aby czytanie było płynne, dziecko musi osiągnąć pewien poziom kompetencji. Istnieje jednak wiele bezsłownych lub prawie bezsłownych książek, które będą angażować dzieci w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania czytania. Nie musisz od razu sięgać po skomplikowane książki lub godzinami czytać dzieciom.

I jest to świetny sposób na początek. Jeżeli w czasie pracy wyślesz niechętnego lub zmagającego się z problemami młodego czytelnika, aby przeczytał coś trudnego, nie zaszczepisz mu miłości do książek – wręcz przeciwnie. Aby zachęcić do czytania, niech dzieci wybierają kilka książek z biblioteki.

Niech dokonają własnego wyboru, to powinno ich bardziej zachęcić, Dodatkowo możesz wybrać kilka z nich sam, na wypadek gdyby dziecko były później niezadowolone ze swoich wyborów.

Lepiej odłożyć kilka nieprzeczytanych, niż nie mieć pod ręką dobrej książki, gdy akurat by się nam przydała. Jeśli masz e-czytnik lub tablet, to też świetnie. Pamiętaj jednak, że posiadanie pod ręką kilka papierowych książek może zachęcić dziecko do przeglądania, a to z kolei może zamienić się w czytanie.

Może  przemyślisz przyłączenie się do letniego programu czytelniczego lub wymyślenie wyzwania związanego z czytaniem? Wszystko to może skłonić twoje dzieci do czytania książek. Jeśli twoje dzieci nie lubią książek, nie poddawaj się. Spróbuj wykonać inne rzeczy aby zająć im czas.

Popularne Audiobooki

Dzięki audiobookom, dzieci mogą nauczyć się doceniać sztukę opowiadania historii, zanim będą mogły czytać. A dzieci, które potrafią czytać, mogą poszerzać horyzonty. Ci, którzy nie radzą sobie aż tak dobrze z  czytaniem, mogą cieszyć się dobrą książką. To naprawdę wspaniała rozrywka dla dzieci.

Dzieci powinny  jednak nadal próbować czytania w wolnej chwili, aby pomóc mu rozwijać umiejętności. Audiobooki są drogie, ale można je również wypożyczyć w lokalnej bibliotece. W internecie również można znaleźć strony z darmowymi słuchowiskami. Można też szukać podcastów dla dzieci.

Gry edukacyjne

Jeśli masz komputer lub tablet dostępny dla swoich dzieci w godzinach pracy, edukacyjne gry komputerowe zapewniają odrobinę nauki i jednocześnie trochę zabawy. Te gry sprawiają, że dzieci myślą, a to sprawia, że się nie nudzą.

Rozważ możliwość wcześniejszego ustalenia limitu czasowego dla gier elektronicznych, nawet edukacyjnych, ponieważ dzieci mogą mieć trudności z odłączeniem się od swoich ekranów. I, szczerze mówiąc, jako rodzic, łatwo jest pozwolić, aby ten spokojny czas trwał dłużej niż powinien.

Dzieci potrzebują wielu różnych zajęć, aby naprawdę nauczyć się bawić samodzielnie, więc spędzanie zbyt wiele czasu przed ekranem może być sprzeczne z tym, co starasz się osiągnąć.

Popracuje w czasie drzemki!

Niektórzy rodzice, którzy zostali w domu pracują podczas drzemki i naprawdę dużo mogą wtedy zrobić. Ale to nie będzie trwało wiecznie. Należy pamiętać, że nawyki związane z drzemką często się zmieniają.

Jednego dnia dziecko ma dwugodzinna drzemkę, a kolejnego wcale. Nie planuj ważnych rozmów telefonicznych i nie zastanawiaj się tylko nad tym jak dotrwać do drzemki.

Ze względu na nieregularność drzemek u dziecka, sugerujemy zaplanowanie innych, zazwyczaj spokojniejszych zadań na czas drzemki, tj. odpoczynek, prace domowe, czytanie, itp. Jeśli twoja praca jest wymagająca to będzie to dobre i dla ciebie.

Użyjmy naszej wyobraźni!

Wyobraźni nie można zamówić ani przywołać od tak, ale wyobraźnia to coś magicznego. Coś co ma każdy z nas. Młodsze dzieci są w tym niesamowite, tworząc fantazyjne historie z wypchanymi zwierzętami lub figurami.

W przypadku starszych dzieci można pobudzić wyobraźnię, sugerując im, że mogą sami stworzyć sztukę lub napisać opowiadanie. Również na tych samych zasadach jak u młodszych dzieci. Nic na siłę, pozwólmy dzieciom rozwinąć wyobraźnię. Zabawa ze zwierzętami lub tworzenie muzyki mogą rozwinąć wyobraźnie twojego dziecka.

Zabawy na świeżym powietrzu

Zabawa na zewnątrz zależy od naszych warunków i wieku dzieci, ale jest to coś nad czym warto się zastanowić. Być może możesz zabrać swojego laptopa na zewnątrz lub do okna. Dziecko może bawić się w ogrodzie, podczas gdy ty będziesz mieć go na oku.

Jak zapewnić dzieciom rozrywkę podczas pracy z domu? Podsumowanie

Niewątpliwie dla wszystkich na całym świecie musieliśmy rozpocząć nowy, zaskakujący etap w naszym życiu. Musieliśmy zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Na szczęście w czasach kryzysu ludzie mają zdolność do odkrywania siebie na nowo. Dla wielu łatwo było przystosować się do telepracy, a dla innych nie było to takie proste.

Jeżeli mamy dzieci, musimy być w pełni świadomi, że w każdej sytuacji, w której występuje stres, dzieci są bardzo wrażliwe. Dzieci dopiero rozpoczynają życie i nie mają emocjonalnych narzędzi do samokontroli ani do stawienia czoła niekorzystnym scenariuszom. Bądźmy cierpliwi i okazujmy im wiele wyrozumiałości, a chętniej będą spędzać czas same. Poczucie bezpieczeństwa jest dla dziecka najważniejsze.

Nic nie jest niemożliwe i w każdej sytuacji można znaleźć czas na pracę. Najistotniejsza jest dobra organizacja i planowanie. Dobra organizacja własnego czasu oraz czasu dzieci może spowodować, że podczas tej kwarantanny zbliżymy się do swojej rodziny jeszcze bardziej.

Latest Posts

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć

Kuchenka gazowa czy indukcyjna. Która jest dla Ciebie najlepsza?

Zastanawiasz się jaką kuchenkę wybrać? Czy powinieneś wybrać kuchenkę gazową, czy indukcyjną? Przeczytaj moje porady na temat tego co jest lepsze.

1 sierpnia: Dzień Karmienia Piersią. Czy znasz te ciekawostki?

Karmienie piersią jest niesamowite pod wieloma względami. Mleko matki nazywane jest "płynnym złotem". 1 sierpnia obchodzimy dzień karmienia piersią.

Skoki rozwojowe u niemowląt w ciągu pierwszego roku

Jakie są skoki rozwojowe u niemowląt w pierwszym roku? Dla mnie była to nowość, której nie znałam wychowując swoje dzieci. Teraz wiem jakie to przydatne.

najnowsze

JAK NAUCZYĆ DZIECKO ODPOWIEDZIALNOŚCI. OTO, JAK JA ZACZĘŁAM.

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności? Pewnego dnia byłam bardzo zajęta w domu, dzieci się bawiły same. Narobiły bałaganu, a ja stwierdziłam, że czas zacząć