Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Fascynowało mnie to, zwłaszcza że z mojego rodzinnego miasta do stolicy trzeba było pokonywać góry.

Za oknami samochodu odgrywał się stały spektakl. Wraz ze zmianą pór roku można było zobaczyć zmianę i kontrast światła, roślinności i nieba.

Zawsze wyobrażałam sobie jazdę samochodem, kiedy dorastałam. Właściwie mam dla ciebie bardzo zabawną anegdotę związaną z moimi początkami.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu


Moja mama zapisała mnie na lekcje jazdy, gdy byłam już pełnoletnia. Na początku byłam przerażony, a mój instruktor od razu to zauważył. Zresztą było to nietrudne, na głos powtarzałam się „spokojnie, spokojnie”, żeby się uspokoić.

Odbyłam wszystkie jazdy i bardzo mi się podobało. Miałam juz dokument w ręcę i byłam gotowa na jazdę… Tak przynajmniej mi się wydawało. Wszystko się zmieniło, gdy mama pożyczyła mi swój samochód… pierwszy krawężnik był mój.

Do tej pory (i dzięki Bogu, że niedawno kupiłem swój samochód) nigdy nie pożyczyła mi już samochodu. Nigdy. Cóż mam ci powiedzieć? To wszystko juz przeszłość, ale swoje lekcje juz obyłam. Za to to, co mogę powiedzieć, to zdradzić najlepsze wskazówki dla początkującego kierowcy. Takie moje, od serca.

Korzyści, których nie znałaś na temat prowadzenia samochodu


Wykazano, że prowadzenie samochodu jest bardzo dobre dla twojego stanu psychicznego.

Naukowcy na podstawie wielu badań wykazali, że ​​zasiadanie za kierownicą samochodu może zmniejszyć ryzyko demencji i oferować inne korzyści zdrowotne dla osób starszych.

Według najnowszych badań osoby starsze również mogą czerpać korzyści z prowadzenia samochodu.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu
Odpowiednie prowadzenia samochodu pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze i czas. | Wskazóki dotyczące prowadzenia samochodu.

Prowadzenie samochodu może nie tylko poprawić funkcje poznawcze zapobiegając stanom, takim jak demencja, ale może również zatrzymać proces starzenia.

Zdrowie fizyczne i emocjonalne może się pogorszyć, gdy ludzie przestaną prowadzić samochód.

Badania wykazały, że gdy starsze osoby przestaną prowadzić samochód lub będą musiały zrezygnować z jazdy samochodem ich zdrowie psychiczne i fizyczne, może się pogorszyć.

Utrata niezależności może często prowadzić do depresji. Wcześniejsze badania potwierdzają pogląd, że zaprzestanie prowadzenia pojazdów może zwiększyć objawy depresji.

Utrzymywanie kosztów na niskim poziomie – wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu


Jeśli masz dobre wyniki w prowadzeniu pojazdu, nie tylko zaoszczędzisz pieniądze i czas ale również możesz uzyskać tańsze ubezpieczenie samochodu. Wszyscy ubezpieczyciele będą odnosić się do historii Twoich wypadków, roszczeń lub kar.

Twoje konsekwentne i płynne nawyki jazdy zapewnią mniejsze zużycie silnika i opon Twojego samochodu.

Odpowiednie użycie biegów i umiarkowane przyspieszenie przy jednoczesnym unikaniu nadmiernych prędkości również skutkuje lepszą oszczędnością paliwa. Dzięki temu każda podróż będzie tańsza.

Szczęśliwy i zdrowy – wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu


Spokojne, ale rozsądne podejście do jazdy zmniejszy Twój poziom stresu, a także stres pasażerów.

Prowadzenie z lękiem lub agresją oznacza, że ​​nie możesz skupić się na drodze i może być powodem do niepokoju dla przyjaciół, rodziny lub kolegów, którzy są z tobą w samochodzie.

Zaplanuj trasę z wyprzedzeniem i daj sobie dużo czasu na podróż. Pomoże Ci to nie odczuwać potrzeby przyspieszania lub migania światłami, aby wyprzedzić korki.

Upewnij się, że znasz wszystkie urządzenia w samochodzie, aby nie wpadać w panikę. Może się tak stć gdy będziesz na przykład szukać światła przeciwmgielne, wycieraczki szyby przedniej lub światła awaryjnego.

Jeśli jesteś znany z tego, że jesteś bezpiecznym kierowcą, wkrótce będziesz mieć szereg nowych przyjaciół chętnych do wspólnego przejazdu.

Za kierownicą wygląda się atrakcyjniej


Oprócz tych wszystkich wspaniałych korzyści, jeśli dobrze prowadzisz, możesz nawet poprawić swój wygląd! Badacze twierdzą, że ​​jeśli źle jeździsz, Twoja atrakcyjność może spaść nawet o 50%.

Nie powinno to być bardzo to zaskakujące, ponieważ generalnie pociągają nas osoby zdrowe, bogate i mądre!

Dlatego nie daj się ponieść ryzyku na drodze – dąż do zdrowego, bezpiecznego i opłacalnego podejścia do dobrej jazdy.

Podstawowe rzeczy, które powinienaś wiedzieć, jeśli to Twój pierwszy raz za kierownicą


Ustaw pojazd tak, aby czuć się komfortowo


Przed uruchomieniem samochodu upewnij się, że dobrze widzisz ze wszystkich lusterek, a siedzenie jest dopasowane do Twojego wzrostu. Poczucie komfortu pomoże Ci się zrelaksować podczas tego nieco nerwowego doświadczenia.

Nie myśl zbytnio o sytuacji – wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu


Prowadzenie samochodu to doświadczenie wymagające wielozadaniowości. Kiedy po raz pierwszy usiądziesz na miejscu kierowcy, możesz zacząć czuć się przytłoczona wszystkimi zasadami, o których musisz pamiętać.

wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu
Wiedziałaś, że osoby prowadzące dobrze samochód są w naszych oczach atrakcyjniejsze? | Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu

Pamiętaj o używaniu kierunkowskazów i znaczeniu znaków drogowych, to jest bardzo ważne. Natomiast jeszcze ważniejsza jest umiejętność skupienia się na wykonywanym zadaniu.

Postaraj się oczyścić umysł i skupić się na tym, co robisz.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu – uspokój nerwy


Zawsze najlepiej jest mieć niezawodnego, doświadczonego kierowcę na siedzeniu pasażera, kiedy pierwszy raz prowadzisz samochód.

Posiadanie zaufanego rodzica lub innej osoby dorosłej, która pomoże Ci i udzieli rady, sprawi, że prowadzenie samochodu po raz pierwszy będzie trochę mniej przerażające.

Nie rozpraszaj się!


Wiem, łatwo powiedzieć, szczególnie na początku. Jednak pamieaj, że to nie jest czas na przewożenie płaczącej siostrzyczki do przedszkola lub trojga gadatliwych przyjaciół na imprezę.

Moja rada: póki nie poczujesz się pewniej za kierownicą, postaraj się nie rozpraszać.

Rozproszona jazda nigdy nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie prowadziłeś pojazdu.

Wyłącz też radio i odłóż telefon komórkowy. Po raz kolejny niezawodny podkreślę: doświadczony kierowca jest najlepszym pasażerem, jakiego możesz wybrać podczas swoich pierwszych przejażdzek.

Jedź po znanych trasach – wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu


Nie musisz jeździć po dalszej okolicy podczas pierwszej jazdy. Przejedź przez swoją okolicę lub wybierz trasę, którą dobrze znasz.

Na razie unikaj autostrad


Chociaż kiedyś w przyszłości będziesz musiała nauczyć się jeździć po tego typu drogach, pierwsze wejście za kierownicą nie jest dobrym momentem. Jest też duża szansa, że podczas nauki jazdy Twój instruktor weźmie Cię na autostradę.

Poczekaj, aż zdobędziesz doświadczenie w kierowaniu pojazdem, zanim postawisz się w trudnych sytuacjach drogowych.

Przestań się martwić tym, co myślą inni kierowcy


Będą trąbić i agresywnie podjeżdżać pod Twój samochód. Pocieszę Cię jednak: taki styl jazdy w Polsce jest bardzo częsty. Nie ma znaczenia Twoje doświdczenie, takie sytuacje będą towarzyszyć Ci od czas do czasu.

Pamiętaj: dopóki uważasz, że jeździsz bezpiecznie, nie ma znaczenia, co myśli o tobie inny nieznajomy na drodze.

Załóżmy na przykład, że przekraczasz ograniczenie prędkości na dwupasmowej autostradzie, a samochód za tobą kręci się i miga światłami.

Martwisz się tym? Nie powinienaś. Nawet jeśli przyspieszysz, ten sam kierowca prawdopodobnie nadal będzie podążał za Tobą. I na koniec, czy naprawdę obchodzi cię, co obcy myśli o twojej jeździe?

Zadaj sobie pytanie: „Jak ma na imię ta osoba?” Jeśli nie wiesz, naprawdę nie ma powodu, aby się tym martwić. Ale na razie jedź bezpiecznie.

Gdy pooczujesz się pewnie, wtedy jesteś niebezpieczna


Nauka jazdy zawsze jest na początku trochę przerażająca, ale po chwili będzie to jak jazda na rowerze. Będziesz w stanie obsłużyć wszystkie warunki pogodowe, ruch uliczny, autostrady, połączenia, a nawet równoległe parkingi.

Wszystko to mówi o bezpieczeństwie i dobrym nawyku, który wydaje się zanikać, gdy muzyka w Twoim samochodzie staje się coraz bardziej aktywna.

Bycie bezpiecznym kierowcą jest zdrowe, ale nie pozwól, aby ta pewność siebie przerodziła się w samozadowolenie. Jazda naprawdę JEST niebezpieczną czynnością, ale możesz uczynić ją bezpieczniejszą tylko przez to, jak prowadzisz.

Mądrze wybieraj przyjaciół – wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu


Istnieje duża szansa, że ​​jeden z twoich znajomych jest niebezpiecznym kierowcą. Powinienaś być szczera ze swoim przyjacielem i zmusić go do zmiany. Możesz też zawsze zrezygnować z jazdy z taka osobą i znaleźć alternatywny środek transportu.

Wielu uczniów szkół średnich ginie w pojazdach, gdy byli tylko pasażerami. Broń siebie i swojego dobrego samopoczucia. Jeśli ktoś prowadzi samochód i nie mieści się w bezpiecznych granicach, nie narażaj się na tę niebezpieczną sytuację.

Mądrze wybieraj przyjaciół – wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu cz.2


Kiedy ty i twoi znajomi zdobędziecie prawa jazdy, niektórzy ludzie zaczną się zmieniać. Nowo odkryta wolność pozwala podążać kilkoma różnymi ścieżkami.

wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu
Nie narażaj się na niebiezpieczeństwo, wsiadając do samochodu kogos kto jeździ niewłaściwie. | Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu.

Jeśli spędzasz czas z ludźmi pijącymi, ściganymi przez policję i eksperymentującymi z narkotykami, statystycznie jest bardzo prawdopodobne, że skończysz jak oni.

Jeśli tak naprawdę chcesz żyć, kim jestem, żeby cię powstrzymać? Ale zawsze w głębi duszy wiesz, kiedy spotykasz się z właściwym lub niewłaściwym otoczeniem.

Poważnie, alkohol i jazda samochodem to złe połączenie


Wiem, już to słyszałeś, ale picie i prowadzenie samochodu nie jest tylko niebezpieczne, jest samolubne. A jeśli zabijesz kogoś, jesteś skazany na karę więzienia. Nie ma taryfy ulgowej dla osób pod wpływem alkoholu.

To poważna sprawa i przydarzy się komuś, kogo znasz. Nie bądź z nimi, kiedy to się stanie.

Spójrz przed siebie w dół drogi


Czy wiesz, że ludzkie ciało zostało zaprojektowane tylko do poruszania się z prędkością około 24 kilometrów na godzinę? Kiedy jedziemy szybciej, tak naprawdę musimy walczyć z własnym instynktem.

Oczywiście ludzie mają tendencję do patrzenia bezpośrednio przed pojazd podczas jazdy lub bezpośrednio na samochód przed nimi. To ogromny błąd i bardzo zły nawyk jazdy.

Zawsze należy patrzeć jak najdalej na drogę i nie spuszczać wzroku. To właśnie mają na myśli, kiedy mówią ci, żebyś „miał pełny obraz”.

Bezpieczna jazda oznacza używanie wszystkich zmysłów


Jest to ważne wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Jadąc, musisz używać wszystkich zmysłów. Większość ludzi instynktownie wykorzystuje swój wzrok, ale co z węchem? Zauważyłaś zapach spalonego oleju lub hamulców?

Czy słyszysz problemy ze swoim pojazdem lub syreny pojazdów uprzywilejowanych? Nowi kierowcy bardzo często zdobywają prawo jazdy, wyruszają w drogę i puszczają muzykę tak głośno, jak to tylko możliwe.

Rozumiem, jazda i muzyka wydają się iść w parze, ale pamiętaj podkręcając muzykę, eliminujesz zdrowy rozsądek i zwiększasz ryzyko wypadku. Rób to z rozsądkiem.

Naucz się podstaw mechaniki samochodowej


Nie musisz być mistrzem mechaniki, ale absolutnie musisz wiedzieć, jak zmienić oponę, otworzyć maskę, wymienić żarówkę, zlokalizować akumulator czy gdzie dolać olej.

Oprócz płynu chłodzącego do samochodu warto znać znaczenie różnych lampek ostrzegawczych na desce rozdzielczej z ich znaczeniem.

Samochody potrafią się zepsuć w najbardziej niewygodnych miejscach i nie zawsze można założyć, że pomoc drogowa będzie dostępna wtedy, gdy jej potrzebujesz. Poznaj podstawy.

Prędkość i odległość są równie ważne, co inne wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu


Eksperci są zgodni, że prędkość jest główną przyczyną śmiertelnych wypadków. Jednak niewłaściwa odległość od innych pojazdów jest również główną przyczyną poważnych wypadków.

Jeśli wszystkie poruszają się z prędkością 100 km / h, ale między nimi jest 20 sekund odstępu, można założyć, że są one bezpieczniejsze niż samochody jadące z prędkością 60 mil na godzinę i 1 sekundę od siebie.

Zawsze zachowuj bezpieczną odległość, zwłaszcza podczas złych warunków pogodowych.

Ignoruj sytuację, gdy jest duży ruch


Bycie przystosowanym to tylko jedna część jazdy. Jeśli mieszkasz w niektórych obszarach, takich jak duże miasta typu Warszawa, Kraków czy Wrocław korki to prawdopodobnie codzienne zjawisko. Po prostu to zignoruj. Twoja złość tego nie zmieni.

Bądź uważna na skrzyżowaniach


Większość osób, które doznały poważnych obrażeń podczas jazdy na czerwonym świetle, mogłaby zapobiec wypadkowi dzięki niewielkiej proaktywnej kontroli.

Za każdym razem, gdy zatrzymujesz się jako pierwsza, a światło zmieni się na zielone, rozejrzyj się w obie strony, aby upewnić się, że pozostałe samochody już się zatrzymały. Wielokrotnie przekonasz się, że kierowcy próbują przejechać na późnym pomarańczowym, a nawet na czerwonym świetle.

Nigdy nie ufaj ślepo, że wszyscy się zatrzymają. Czasami duże, ciężkie ciężarówki nie mogą się zatrzymać lub ktoś po prostu nie zwraca na to uwagi.

Większość wypadków na skrzyżowaniach ma miejsce zaledwie kilka sekund po zmianie świateł.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Wnioski.


Czy możesz mi opowiedzieć o swojej pierwszej jeździe? Czy znasz kogoś, kto bardzo dobrze prowadzi? Podzielmy się wszystkimi naszymi historiami.

Wreszcie! Dobrze jest cieszyć się jazdą! Mimo moich kilku lat nadal uwielbiam wsiadać do samochodu i robić coś tak prostego jak jazda do miasta.

To zabawne, że ​​czuję się wolna podczas jazdy, a ty powinienaś czuć to samo. Nauka prowadzenia samochodu to jedno z najbardziej pamiętnych doświadczeń, jakie będziesz mieć w całym swoim życiu.

Więc zrelaksuj się, bądź bezpieczna, ale także ciesz się doświadczeniem! Czy masz jakieś inne wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu? Napisz do mnie w komentarzu!

Latest Posts

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.

Wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Coś dla początkujących i doświadczonych kierowców.

Sprawdź moje wskazówki dotyczące prowadzenia samochodu. Od małego zawsze uwielbiałam podróżować samochodem. Chcecie kilka wskazówek?

Najlepsze prezenty dla noworodka. Co kupić dla noworodka?

Jakie są najlepsze prezenty dla noworodka? Co przydało mi się, a co niekoniecznie z prezentów, które dostaliśmy. Sprawdziłam to dla Was.

Jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu. Jak dobrać kolor?

Czy wiesz, jakich kolorów użyć do pomalowania swojego domu? Jak dobrać kolor? Remont o niesamowita okazja, aby odnowić przestrzeń.

najnowsze

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań?

Jak usunąć plamy lakieru z ubrań? Nie masz pojęcia, ile razy poplamiłam białe spodnie dokładnie czerwoną farbą do paznokci.